Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Przyszłość Rajdu Dakar pod znakiem zapytania

Przyszłość Rajdu Dakar pod znakiem zapytania
Do tej pory ogłoszono tylko datę zmagań - 5-19 stycznia. (Fot. Getty Images)
Nie brakuje kłopotów organizatorom Rajdu Dakar w 2019 roku. Przesądzone jest, że rywalizacja ominie Chile, a nie wiadomo, czy trasa będzie prowadzić przez Boliwię czy Argentynę. Ponadto, nie doszło do planowanej na wczoraj prezentacji zmagań.
Reklama

Jedynym potwierdzonym krajem w przyszłorocznej edycji jest Peru. Organizująca imprezę Amaury Sport Organisation (ASO) negocjuje jeszcze z kilkoma, ale ich efekt wcale nie musi być pozytywny.

Ze względów finansowych z goszczenia uczestników rajdu nie skorzystało Chile, jednakże władze sportowe tego kraju mają nadzieję na powrót prestiżowych zawodów w 2020 roku. Rajd Dakar raczej ominie też Argentynę, a być może do grona nieobecnych dołączy jeszcze Boliwia.

Według miejscowych mediów, rząd boliwijski ma nadzieję na zmniejszenie kwoty jaką musi zapłacić głównemu organizatorowi. Żadne kwoty nie zostały jednak podane. Boliwijczycy chcieliby także pokazać wszystkie swoje regiony, tj. "Andy, doliny i niziny", lecz w niedalekiej przeszłości zdarzały się tam powodzie, co zmuszało z kolei do anulowania niektórych etapów.

W Ekwadorze pojawiały się informacje o przybyciu rajdu w 2019 roku, ale nadal nie ma oficjalnego potwierdzenia z ASO.

Do tej pory ogłoszono tylko datę zmagań - 5-19 stycznia.

 

  Komentarze


  • .
   15 maja, 21:49

   To kraje, które udostępniają swój teren też muszą za to płacić?!? Same wpisowe od zawodników to grube miliony są...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama