Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Due to supply problems, McDonald's is withdrawing milkshakes from the menu

Due to supply problems, McDonald's is withdrawing milkshakes from the menu
Problemy z brakiem pracowników zaczynają dotykać coraz więcej brytyjskich biznesów. (Fot. Getty Images)
Due to supply problems, McDonald's is temporarily withdrawing milkshakes and some bottled drinks from the menu at all venues in the UK. This is another company in recent days that shows the effects of the deficit of truck drivers.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Podobnie jak większość sprzedawców detalicznych, doświadczamy obecnie problemów z łańcuchem dostaw, wpływających na dostępność niewielkiej liczby produktów. Butelkowane napoje i koktajle mleczne są tymczasowo niedostępne w (naszych) restauracjach w całej Anglii, Szkocji i Walii. Pracujemy ciężko, aby przywrócić te pozycje do menu tak szybko, jak to możliwe" - przekazała firma.

McDonald's, który ma w Wielkiej Brytanii ponad 1 250 lokali, nie jest pierwszą siecią restauracji sygnalizującą problemy z zaopatrzeniem. W zeszłym tygodniu sieć Nando's została zmuszona do tymczasowego zamknięcia 50 z 400 swoich restauracji, gdy zabrakło w nich kurczaków. Podobny problem ma inna sieć, KFC, która ostrzegła, że niektóre pozycje z menu czasowo nie będą dostępne, a opakowania "mogą wyglądać trochę inaczej niż zwykle".

Z kolei brytyjski oddział koncernu mleczarskiego Arla Foods musiał ograniczyć dostawy mleka do supermarketów z powodu braku kierowców - w dni powszednie nie było dostaw do średnio co dziesiątego spośród 2 400 sklepów, które normalnie zaopatruje, a w weekendy nawet do jednej czwartej.

Miłośnicy milkshake'ów mogą mieć w najbliższym czasie powody do rozczarowania. (Fot. Getty Images)

Według szacunków przedstawionych na początku sierpnia przez brytyjskie stowarzyszenie przewoźników drogowych RHA, w Wielkiej Brytanii brakuje obecnie ok. 100 tys. kierowców ciężarówek, co stanowi jedną szóstą liczby pracujących w tej branży przed pandemią koronawirusa i Brexitem. Jak podało RHA, z powodu pandemii nie odbyło się w zeszłym roku ok. 30 tys. egzaminów na prawo jazdy na ciężarówkę, co powoduje, że nie ma kim zastąpić powstających wakatów. Dodatkowo latem tego roku duża liczba kierowców - podobnie zresztą jak pracowników innych branż - została wysłana na kwarantannę z powodu kontaktu z osobą zakażoną, co jeszcze pogłębiło problem.

Z kolei według szacunków urzędu statystycznego ONS w ciągu 12 miesięcy do czerwca 2020 r. Wielką Brytanię opuściło 14 tys. pracujących w niej kierowców z UE, a w ciągu następnego roku powróciło do niej tylko 600. Ponadto dodatkowe procedury na granicy, które obowiązują po zakończeniu okresu przejściowego po Brexicie, powodują opóźnienia. Przez to kierowcy, których wypłata jest uzależniona od przejechanych kilometrów, a nie godzin, niechętnie jeżdżą do Wielkiej Brytanii, gdyż narażają się na straty finansowe.

Czytaj więcej:

McDonald's w UK: "Może zabraknąć sałaty lub pomidorów"

Wielka rekrutacja w McDonald's. Sieć chce zatrudnić 20 tys. osób

    Advertisement
    Advertisement
    Rates by NBP, date 28.03.2024
    GBP 5.0474 złEUR 4.3191 złUSD 4.0081 złCHF 4.4228 zł
    Advertisement

    Sport


    Advertisement
    Advertisement