Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Przerwa na papierosa? Trzeba będzie ją odpracować

Przerwa na papierosa? Trzeba będzie ją odpracować
Jeśli zatrudniający zezwala na przerwy na papierosa, to będzie mógł się domagać, aby osoby z nich korzystające odpracowały ten czas, ale nie w ramach nadgodzin. (Fot. Thinkstock)
Proponowane zmiany w kodeksie pracy przewidują m.in., że pensja za nadgodziny nie trafiałaby od razu do kieszeni zatrudnionego. Zmiany czekają również palaczy, od których pracodawca będzie mógł domagać się odpracowania 'przerwy na papierosa' - czytamy w dzisiejszym 'Dzienniku Gazecie Prawnej'.
Reklama

Jak podaje gazeta, jedną z najpoważniejszych zmian w projekcie nowego kodeksu pracy, które proponuje powołana przez rząd komisja kodyfikacyjna, dotyczy ponadwymiarowego czasu pracy.

W okresie wzmożonego zapotrzebowania na produkty czy usługi firmy zatrudnieni pracowaliby dłużej, jednak pensja za nadgodziny nie byłaby wypłacana automatycznie. "Trafiałaby na konto powiernicze pracownika prowadzone przez przedsiębiorcę" - wyjaśniła cytowana przez "DGP" wiceprzewodnicząca komisji prof. Monika Gładoch.

Zmiany czekają również osoby palące. Jak czytamy, jeśli zatrudniający zezwala na przerwy na papierosa, to będzie mógł się domagać, aby osoby z nich korzystające odpracowały ten czas, ale nie w ramach nadgodzin.

Projektowane zmiany przewidują też, że firma będzie mogła zlecać pracę w sześć niedziel w ciągu roku, pod warunkiem jednak, że zatrudniony wyraziłby na to zgodę. W małych przedsiębiorstwach, liczących do 50 osób trzy niedziele mogłyby być pracujące bez zgody podwładnego.

Inne zmiany zakładają m.in. podwyższenie dodatku za pracę w nocy oraz zwolnienie mikrofirm z obowiązku prowadzenia ewidencji czasu pracy - czytamy w "DGP".

Pełny projekt komisja ma przedstawić w połowie marca.

 

  Komentarze


  • Polski imigrant Marian
   8 lutego, 16:51

   a picie piwa trzeba odpracowac ? bo ja trzy dębowe muszę walnąć w robocie bo inaczej nie da rady !

  • Tomek
   8 lutego, 18:58

   Po pierwsze, w tym kraju coś takiego jak kodeks pracy nie istnieje , firmy rządzą się swoimi prawami," jeśli zatrudniający zezwala na przerwy na papierosa, to będzie mógł się domagać, aby osoby z nich korzystające odpracowały ten czas" myślenie islam-angolów , zjedz marchewkę i mi ją oddaj , co za debilny naród , poprostu barany .

  • Do Tomka
   8 lutego, 19:54

   "przerwy na papierosa" - czytamy w dzisiejszym "Dzienniku Gazecie Prawnej"
   Tu chodzi o Polske. Autor artykulu tego nie zaznaczyl tylko podal tytul gazety.
   Pracowalem w firmie, ktora placila 50PLN (w 2010 roku) specjalnej premii dla osob ktore nie palily, kto rzucil palenie dostawal jednorazowo extra 100PLN. Wlasćiciel firmy mial bardzo ciekawe pomysly np. kto zrobi najzdrowsza kanapke, ciekawy napoj ten dostawal bon na zakupy. Zawsze bylo cos na swieta i rozmawial po ludzku z ludzmi. Umial motywowac ludzi. Brakuje takich osob

  • THC
   8 lutego, 23:13

   Bardzo dobrze! Nieroby tylko pala! hue hue hue :D

  • Lambo
   9 lutego, 07:37

   Taki jak ty burak

  • THC
   9 lutego, 13:15

   @Lambo: nie twoja sprawa... bambo! hue hue hue ;D Duzo masz do pakowania?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama