Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Przełom w sprawie morderstwa Michała Kurka. Oskarżony Polak

Przełom w sprawie morderstwa Michała Kurka. Oskarżony Polak
Jak dotąd nie ustalono miejsca, w którym dokonano morderstwa Michała Kurka. (Fot. An Garda Síochána)
29-letni Polak został oskarżony w sprawie morderstwa Michała Kurka, do którego doszło w sierpniu 2017 roku. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.
Reklama

Zmasakrowane ciało Polaka znalazła Garda na terenie północnego Dublina w okolicach Ballyboughal. Michał Kurek został raniony nożem łącznie 40 razy.

Według portalu Journal.ie, 34-latek był ostatnio bezdomny, a wcześniej mieszkał na terenie Blanchardstown w Dublinie 15.

Do Irlandii przyjechał 10 lat temu z Dziewina. Jego ciało znaleziono 4 sierpnia w rowie przy drodze R129 między Ballyboughal a Oldtown Road, około kilometra za Ballyboughal (hrabstwo Dublin).

Polak nie był wcześniej notowany, lecz zdaniem źródeł, na które powołuje się dziennik "Irish Independent”, nadużywał alkoholu.

"Michał ostatnie miesiące spędził jako bezdomny. Dowiedzieliśmy się, że przez jakiś czas przebywał na terenie Blanchardstown/Ongar oraz w centrum Dublina. Nie był notowany. Udało nam się odnaleźć jego rodzinę w Polsce. Nasz oficer jest z nimi w kontakcie i informuje na bieżąco o postępach w śledztwie. Otrzymaliśmy ogromny odzew na nasz apel o pomoc w śledztwie. Badamy setki informacji pochodzących od lokalnych mieszkańców, polskiej społeczności oraz bezdomnych" - informował w sierpniu komisarz Noel Carolan

Według publicznej telewizji RTE, do dziś nie wiadomo, czy Polak zginął 3 czy 4 sierpnia i gdzie dokonano zbrodni.

Dokładnie 8 miesięcy po odnalezieniu ciała Garda dokonała aresztowania Sebastiana B. Mężczyzna nie posiada stałego miejsca zamieszkania. W miniony piątek 29-latek stanął przed dublińskim sądem. Według Journal.ie, nie przyznał się do winy. W sądzie korzystał z pomocy tłumacza.

Oskarżony pozostanie w areszcie do kolejnej rozprawy, która została zaplanowana na najbliższy piątek.

 

  Komentarze


  • Nick
   11 kwietnia, 12:26

   Wstyd dla kraju, porachunki polskiej patologii, szkoda czasu i pracy policji na takich meneli....

  • Sonia
   11 kwietnia, 21:18

   co najgorsze to Polacy sama patologia

  • Luna
   12 kwietnia, 13:13

   Ludzie skąd u was tyle nienawiści! A co menel nie ma prawa do życia czy do sprawiedliwego wyroku nieszliscie jego drogą nie wiecie co przeżył więc czemu odrazu oceniać!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.07.2018
  GBP 4.838 złEUR 4.327 złUSD 3.717 złCHF 3.720 zł

  Sport


  Reklama