Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Przedostatni sprawdzian kadry Nawałki przed mundialem

Przedostatni sprawdzian kadry Nawałki przed mundialem
Polscy fani szykują szaliki na dzisiejszy mecz Polski z Chile. (Fot. Getty Images)
Piłkarska reprezentacja Polski zagra dzisiaj o godz. 19:45 czasu GMT 45 w Poznaniu z Chile. Goście wystąpią bez swoich największych gwiazd. To przedostatni sprawdzian biało-czerwonych przed mundialem w Rosji. Cztery dni później zmierzą się w Warszawie z Litwą.
Reklama

Spotkanie z Chile jest okazją do zmierzenia się z rywalem prezentującym nieco podobny styl do Kolumbii, czyli przeciwnika Polski na mundialu. To również możliwość sprawdzenia defensywy pod nieobecność kontuzjowanego Kamila Glika. Decyzja w sprawie obrońcy AS Monaco została przełożona na poniedziałek.

"Mecze towarzyskie traktujemy jako jeden z etapów przygotowań do mistrzostw świata. Tak dobieraliśmy drużyny, aby sprawdziany były bardzo wartościowe. Piątkowy mecz, patrząc na poziom drużyny przeciwnej, wygląda okazale. Rywal świetnie prezentuje się pod kątem wyszkolenia technicznego. Sposobem gry przypomina nie tylko Kolumbię, ale pod pewnymi względami również naszego pierwszego rywala na mundialu, czyli Senegal" - przyznał selekcjoner Adam Nawałka.

Jak dodał, liczy w piątek na dobre widowisko, ale też przypomniał, że jego podopieczni nie są jeszcze w formie startowej. Podczas zgrupowania w Arłamowie duży nacisk położono na elementy motoryki.

Chilijczycy niespodziewanie nie awansowali na mistrzostwa świata. W spotkaniu z Polakami zagrają bez największych gwiazd, m.in. Alexisa Sancheza, Arturo Vidala, Claudio Bravo i Mauricio Isli. Kolumbijski trener gości Reinaldo Rueda przyznał, że jego zespół jest na etapie budowy, a mecz z Polską to szansa zdobycia kolejnych doświadczeń.

Początek spotkania w Poznaniu o godz. 19:45 czasu GMT. Oba zespoły zagrają ze sobą po raz pierwszy w historii.

Cztery dni później podopieczni Nawałki zmierzą się w Warszawie z Litwinami (godz. 17:00 czasu GMT), a 13 czerwca wylecą do swojej bazy w Soczi.

Turniej w Rosji rozpocznie się 14 czerwca. Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie). 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama