Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Przed nami upalny i burzowy tydzień w UK

Przed nami upalny i burzowy tydzień w UK
W Londynie możemy spodziewać się silnych burz. (Fot. Getty Images)
Met Office wydało ostrzeżenia dla wschodniej i południowej Anglii, w tym Londynu, w związku z możliwością pojawienia się silnych burz w połowie tygodnia. W międzyczasie można jednak spodziewać się wysokich temperatur, które mają osiągnąć nawet 27 st. C.
Reklama

Gwałtowne burze uderzą w większość Anglii w tym tygodniu - ostrzegają rządowi prognostycy. W związku z tym Met Office wydało żółte ostrzeżenia pogodowe na wtorek i środę.

Meteorolodzy oceniają, że w wielu regionach Anglii, zwłaszcza tych wiejskich, istnieje duże ryzyko wystąpienia lokalnych podtopień. 

"Burze mogą przynieść ulewne deszcze, grad i błyskawice - w wielu miejscach pojawią się problemy komunikacyjne" - przekazało Met Office. 

Wysokie nasłonecznienie z pewnością zachęci wielu mieszkańców Wielkiej Brytanii do spacerów. (Fot. Getty Images)

Temperatury w całym kraju od jutra będą bardzo wysokie. Zdaniem synoptyków, w niektórych regionach Anglii i Walii słupki rtęci pokażą nawet 27 st. C. W Londynie ma być umiarkowanie - maksymalnie 22 st. C. 

We wtorek i środę temperatury spadną, a większość południowej części Wielkiej Brytanii będzie zmagać się z burzami.

Od czwartku pogoda znów się poprawi i - według aktualnych prognoz - znów można się spodziewać wysokich temperatur w okolicach 24-25 st. C. 

Do kolejnego weekendu pozostał jeszcze tydzień, ale meteorolodzy uważają, że wysokie nasłonecznienie i bezchmurne niebo prawdopodobnie potrwa do soboty. Słupki rtęci w Londynie mają wówczas pokazywać nawet 27 st. C.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.10.2019
  GBP 4.893 złEUR 4.310 złUSD 3.914 złCHF 3.919 zł

  Sport


  Reklama