Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Przed nami deszczowy i burzowy weekend w UK

Przed nami deszczowy i burzowy weekend w UK
W niedzielę w Londynie pojawią się burze. (Fot. Getty Images)
To już koniec dobrej pogody, jaka towarzyszyła mieszkańcom Wielkiej Brytanii przez ostatnie dni - informują dziś brytyjscy meteorolodzy z Met Office. Według aktualnych prognoz, w całym kraju odczuwalny będzie również spadek temperatur.
Reklama

Eksperci od pogody ostrzegają, że dziś w całym kraju pojawią się deszcze, a najbardziej intensywnie padać będzie w Anglii i Walii. Właśnie w tych regionach najbardziej odczuwalne będzie chwilowe ochłodzenie - temperatura w Londynie może spaść do 15 st. C.

Opady deszczu nawiedzą również mieszkańców Szkocji, głównie jej wschodniej części. Zachmurzenie pojawi się tam jednak dopiero późnym popołudniem.

Weekend w całym kraju zapowiada się pochmurnie. (Fot. Getty Images)

"Czeka nas bardzo niestabilny weekend, zwłaszcza jeśli porównamy go do poprzedniego. Wszystko przez front niskiego ciśnienia, który zabierze nam bezchmurne niebo i wysokie temperatury" - poinformował Greg Dewhurst z Met Office.

Zwieńczeniem deszczowych dni mają być silne burze, które do Wielkiej Brytanii dotrą już w niedzielę. Regionem, w którym pojawi się najwięcej wyładowań atmosferycznych ma być głównie Anglia, Walia i Irlandia Północna.

Dobra pogoda do kraju powróci już w poniedziałek - prognostycy spodziewają się wówczas 20 st. C w Londynie, 17 st. C w Glasgow oraz 18 st. C w Leeds.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.09.2019
  GBP 4.861 złEUR 4.326 złUSD 3.912 złCHF 3.950 zł

  Sport


  Reklama