Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Przed Brytyjczykami najbardziej śnieżna zima od 27 lat

Przed Brytyjczykami najbardziej śnieżna zima od 27 lat
Wielka Brytania będzie schowana pod śniegiem tej zimy. (Fot. Getty Images)
Będzie biało i bardzo zimno - Wyspiarze powinni przygotować się na nadejście srogiej zimy. Potwierdzają to najnowsze doniesienia brytyjskich meteorologów.
Reklama

Kozaki, ciepłe czapki i grube swetry będą potrzebne w Wielkiej Brytanii w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Biało jest już dzisiaj w niektórych partiach szkockich gór, ale to rzekomo nic w porównaniu z tym, co spadnie już za kilka tygodni w całym kraju.

Brytyjczycy narzekają na prognozy profesjonalistów i każdą zapowiedź o zmianie pogody traktują z przymrużeniem oka. Tym razem największe mrozy i śnieżyce w Zjednoczonym Królestwie przewiduje pewien znany klimatolog-amator.

78-letni David King podkreśla, że wielki mróz i opady śniegu pojawią się już w Nowy Rok. Taka aura ma zagościć nad Tamizą aż do marca.

King, który jest emerytowanym pracownikiem Metropolitan Police, na swoje potwierdzenie przedstawia studiowanie faz Księżyca, sposób zachowania ptaków podczas lotu, a nawet "mowę” roślin.

Te znaki pozwoliły mu na stwierdzenie, że Brytyjczycy mogą zapomnieć o białych świętach, ale na biały puch powinni przygotować się w styczniu. Według niego, już od Sylwestra w UK temperatura spadnie do -5 stopni.

Chłodne i śnieżne dni dla Szkocji przewidywano już w październiku. Ostrzegano wówczas, iż mieszkańcy tego regionu powinni przygotować się na zamiecie i burze śnieżne. Według synoptyków, możliwość ich wystąpienia była i jest "wysoce prawdopodobna".

 

  Komentarze


  • Sprawiedliwy
   20 listopada 2017, 17:10

   Srata, tata. Już widzę tą mroźną zimę. Prognozy takie same jak co roku, meteorolodzy chyba po podstawówce.

  • J23
   20 listopada 2017, 17:26

   Meteorolodzy tez siedza u kogos w kieszeni a ja mysle ze tu jak zwykle chodzi o kase czyli sprzedaz ciuchow i butow, kazdy council musi zakupic zapas soli na drogi i nowy sprzet, biznes sie kreci, wszyscy zarobia na Swieta i w tym rzecz, a potem gawiedz bedzie szczesliwa ze jednak zima znow obeszla sie z nimi lagodnie happy days, a swistak nic tylko dalej sobie siedzi i zawija...

  • Jas
   20 listopada 2017, 17:37

   jedenaście lat to słyszę.

  • THC
   20 listopada 2017, 19:39

   Super bedzie zima, Xmass coming!

  • Jon Snow
   20 listopada 2017, 22:27

   Winter Is Coming...

  • Drwal
   20 listopada 2017, 23:12

   W ciągu najbliższych paru miesięcy to zacznie się wiosna

  • Aa
   21 listopada 2017, 10:02

   Wioska indiańska,przychodzą Apacze do szamana i pytają:
   Jaka będzie zima szamanie?
   bardzo ostra!
   Apacze zbierali chrust, zima była łagodna. Następnej jesieni znowu pytają szamana:
   Jaka będzie zima?
   Bardzo, oj bardzo ostra!
   Zima znów była łagodna, a Apacze nazbierali górę chrustu. Następnej jesieni przychodzą wściekli Apacze do szamana i pytają się go o to samo, autorytet szamana był zagrozony wiec wymknął się do instytutu meteorologicznego i pyta:
   - Jaka będzie w tym roku zima?
   - Bardzo ostra, oj ostra - odpowiadają.
   - Skąd wiecie? - pyta szaman.
   - Bo Apacze od 2 lat chrust zbierają!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama