Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Przeciętna rodzina wyda na święta ponad 2,5 tys. EUR

Przeciętna rodzina wyda na święta ponad 2,5 tys. EUR
Henry Street - handlowa ulica Dublina. (Fot. Aneta Kubas/Londynek.net)
Tegoroczne Boże Narodzenie zapowiada się szczególnie radosne dla irlandzkich handlowców. Według najnowszego raportu Christmas Monitor, wyższe pensje i niższe ceny skłonią Irlandczyków do wydawania więcej w tym sezonie.
Reklama

Zdaniem ekspertów Retail Ireland, przeciętne gospodarstwo domowe może wydać w grudniu rekordowe €2 654. Według Ibec Group przeciętna rodzina przeznaczy na zakupy o około €870 więcej niż każdego innego miesiąca oraz 2,6% więcej niż przed świętami w 2016.

Dzięki temu sprzedaż w sezonie ma sięgnąć €4,5 mld.

Sprzyjający klimat do zakupów tworzą atrakcyjniejsze ceny – o 2,2% niższe niż na początku roku i o 8,4% w porównaniu do 2014. Jednocześnie mieszkańcy Irlandii mogą dysponować coraz wyższymi kwotami – tylko w pierwszej połowie 2017 wzrosła ona o 5,4%.

Irlandzcy handlowcy muszą się jednak zmagać z zagraniczną konkurencją. Konsumenci bowiem szukają ofert na stronach internetowych innych krajów.

Według danych Banku Centralnego, Irlandczycy wydadzą w sieci do końca roku ponad €16 mld, czyli o połowę więcej niż w 2015.

Specjaliści spodziewają się, że ten rok nie będzie się różnił od poprzednich w zasadniczej kwestii – klientów gorączkowo poszukujących prezentów w ostatnim tygodniu przed świętami. Co do preferencji, to w obecnym sezonie królują upominki personalizowane, perfumy, szampan i czekoladki. Dla mężczyzn wybierane są najczęściej firmowe buty sportowe, a dla kobiet luksusowe akcesoria i unikatowe zapachy.

Najpopularniejszymi towarami w Black Friday i Cyber Monday były z kolei telewizory, tablety oraz zestawy do gier video. Produkty te będą się według specjalistów cieszyły wzięciem aż do Bożego Narodzenia.

 

  Komentarze


  • 20002
   5 grudnia 2017, 09:52

   Wiec z powodu tak radosnej nowiny w przyszlym roku ducha swiat Bozego Narodzenia w sklepach bedzie juz czuc od lipca lub czerwca.

  • B
   6 grudnia 2017, 22:00

   .

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama