Menu

Przechodzień w Dover znalazł ciało Polaka

Przechodzień w Dover znalazł ciało Polaka
Ciało Polaka znajdowało się na terenach leśnych za zamkiem w Dover. (Fot. Getty Images)
Na terenach leśnych za zamkiem w Dover odnaleziono ciało Polaka, 48-letniego Adama W. Śledczy wszczęli dochodzenie w sprawie mężczyzny, ustalając m.in., że 'prowadził chaotyczny styl życia'.
Reklama

Zgłoszenie o ciele 48-letniego imigranta z Polski policja otrzymała 17 kwietnia nad ranem. Policjantom udało się go zidentyfikować, ponieważ miał przy sobie kartę płatniczą oraz paszport.

Jak wykazało dochodzenie policjantów z Margate, jeden z przechodniów zwiedzający pozostałości instalacji wojskowych za zamkiem w Dover, zaalarmował strażników zamku i poinformował ich, że odnalazł ciało. To właśnie jeden z nich zadzwonił na policję.

Na miejscu zdarzenia odnaleziono m.in. plecak oraz resztki liny, co pozwoliło policji wykluczyć udział osób trzecich. Badanie ciała wykazało, że przyczyną śmierci było uduszenie. Badanie toksykologiczne ujawniło z kolei, że mężczyzna w momencie śmierci był pijany - informuje portal Kent Live.

Adam W. mieszkał i pracował w Anglii od 2012 r. Był rozwiedziony i miał dzieci mieszkające w Polsce. Przeniósł się do Dover z Londynu po poznaniu nowej partnerki w internecie, ale ich związek rozpadł się po roku z powodu problemów z alkoholem i narkotykami.

Przed śmiercią 48-latek pracował jako malarz i nie miał stałego miejsca zamieszkania. W czasie, gdy był w związku, mieszkał w nieruchomości na Victoria Park. Jak informuje Kent Live, jej właściciel zdawał sobie sprawę, że Polak jest uzależniony od alkoholu.

Media donoszą również, że kilka tygodni wcześniej Polaka zatrzymano za jazdę pod wpływem alkoholu. Miał stawić się na rozprawie 3 kwietnia, ale ponieważ tego nie zrobił, policja wydała nakaz jego aresztowania.

"Prowadził chaotyczny styl życia, co doprowadziło go do punktu, w którym podjął decyzję o odebraniu sobie życia" - przekazali śledczy. "Poziom jego życia był coraz niższy, napędzany przez ciągłą frustrację związaną z piciem alkoholu" - dodano.

"Mężczyzna zamierzał odebrać sobie życie i faktycznie to zrobił. Jego sytuacja życiowa znacznie się pogorszyła. Rozstał się z partnerką, miał problemy z policją i wiedział, że otrzyma zakaz prowadzenia pojazdów. Nie ma wątpliwości, że popełnił samobójstwo. Pozostaje mi tylko złożyć kondolencje rodzinie Adama W. w Polsce" - podsumował czynności śledcze koroner Geoffrey Smith.

 

  Komentarze


  • Polak
   12 lipca, 06:54

   Troche szacunku did zmarlego.
   Trzeba bylo jeszcze number konta i pin do karty podac.
   Nie zmarłego obsmarowac i przedstawić życiorys tylko winnego znaleźć i pożądanie zjechać....
   Dla redaktora duży minus👎

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Reklama