Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Prezes Hungaroringu: Kibicuję Kubicy

Prezes Hungaroringu: Kibicuję Kubicy
Robert Kubica (Fot. Getty Images)
Prezes Hungaroringu Zsolt Gyulay oznajmił dzisiaj, że kibicuje Robertowi Kubicy w staraniach o powrót do rywalizacji w Formule 1. Polak testuje dzisiaj na torze Hungaroring pod Budapesztem bolid Williamsa.
Reklama

"To, co odbywa się teraz na torze, jest swego rodzaju rozgrywką końcową. Osobiście kibicuję, by to Kubica wyszedł zwycięsko z tego pojedynku, gdyż łączą go z Hungaroringiem tysiące więzi: tu debiutował w Formule 1, tu prowadził w tym roku po raz pierwszy samochód wyścigowy z 2017 r. i teraz tu się rozstrzyga, czy będzie mógł wrócić do wyścigowego cyrku" - napisał Gyulay.

Jak zaznaczył, dla Węgra jest to rywalizacja "naszego człowieka". "Oczywiście będziemy się cieszyć, jeśli na przyszłorocznym Grand Prix Węgier Formuły 1 będziemy mogli gościć kilka tysięcy polskich kibiców, bo tworzą fantastyczną atmosferę" - oznajmił.

O start w zespole Williamsa ubiega się obok Kubicy także Brytyjczyk Paul di Resta. Poniedziałek był dniem przygotowań na torze, a testy rozpoczęły się dzisiaj.

Jak poinformował Gyulay, zespół Williamsa wynajął Hungaroring na trzy dni, prosząc, by testy odbywały się za zamkniętymi drzwiami, czyli aby nikt nie mógł wejść do środka - ani przedstawiciele mediów, ani kibice.
"Spełniliśmy to życzenie, chociaż wiemy, że pod bramą znajdują się wierni polscy kibice, którzy przyjechali do naszego kraju z powodu Roberta Kubicy" - napisał Gyulay.

Jak dodał, team Williamsa zwrócił też uwagę, że w zeszłym tygodniu w Silverstone paru kibicom udało się wejść na test i wykonane tam nagranie obiegło internet. "Wobec tego musimy zachować wzmożoną ostrożność" - podkreślił.

Jak zaznaczył, test odbywa się z zachowaniem niezbędnych sportowych przygotowań, czyli na każdym stanowisku pracuje sędzia sportowy, działa ambulatorium i na miejscu dyżuruje helikopter ratunkowy.

"To dla nas powód do ogromnej dumy, że coraz więcej osób wybiera nasz tor na testy zespołów, wystarczy przypomnieć, że to u nas zorganizowano w tym roku kolektywny test między sezonami i pamiętamy, że po Grand Prix Węgier także Kubica jeździł po torze" - dodał.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama