Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pret a Manger zapewni pracę i mieszkanie bezdomnym

Pret a Manger zapewni pracę i mieszkanie bezdomnym
Pret a Manger zamierza pomagać bezdomnym z Londynu. (Fot. Getty Images)
Popularna sieć kawiarni zapowiedziała dziś otworzenie specjalnego punktu w Londynie, którego celem jest pomoc bezdomnym. W ramach projektu, osoby bez dachu nad głową otrzymają nie tylko pracę w Pret a Manger, ale również zakwaterowanie.
Reklama

"Pret House", bo tak nazwano przybytek, na początku działalności zamierza pomóc 13 londyńczykom stanąć "na nogi". Każda z nich otrzyma pracę w sieci kawiarni oraz możliwość mieszkania za darmo przez 6 lub 12 miesięcy.

Sieć kawiarni ma plan, aby do końca roku przynajmniej 20 trwale bezdomnych osób wróciło na właściwe tory, wynajęło swoje cztery kąty oraz posiadało stały dochód.

Projekt Pret a Manger został przygotowany we współpracy z organizacją charytatywną West London Mission (WLM). Działacze od lat zwracają uwagę, że problem bezdomności rośnie, bo walczy się z nim w niewłaściwy sposób - osoby bezdomne często są marginalizowane lub traktowane w sposób stereotypowy.

Jak dodano, wszyscy uczestnicy programu przejdą również krótkie szkolenie z zakresu obsługi komputera, a od doradcy finansowego otrzymają nowe konto bankowe. Ekspert wytłumaczy im ponadto podstawy ekonomii i wskaże, w jaki sposób odłożyć pieniądze na zakup pierwszego domu w Londynie.

"To właśnie w Londynie powstał pierwszy Pret i od samego początku pomoc bezdomnym była częścią naszej polityki związanej ze wspieraniem lokalnych społeczności" - przekazał szef Pret a Manger, Clive Schlee.

"Osoby bezdomne nie mają szansy na powrót do społeczeństwa, dopóki nie zapewni się im trzech rzeczy: jedzenia, pracy i schronienia" - zauważył CEO znanej sieci kawiarni.

Przy okazji ogłaszania projektu, szef Pret a Manger przypomniał, że jego firma przekazuje 3 miliony produktów spożywczych rocznie do banków żywności, a także wspiera finansowo wiele charytatywnych inicjatyw.

 

  Komentarze


  • Robol
   8 lutego, 18:07

   " i wskaże, w jaki sposób odłożyć pieniądze na zakup pierwszego domu w Londynie." I to dla bezdomnych...

  • Yeah
   8 lutego, 20:41

   Czytalam, ze "zredukowany" czynsz ma wynosic 550 funtow miesiecznie czyli beda musieli oddac 70-80% swoich miesiecznych zarobkow...No, ale lepsze to niz zycie na ulicy!

  • Pav
   9 lutego, 02:41

   Tak, "za darmo". Czemu ludzie powtarzają brednie bez zweryfikowania? Marketing XXI wieku, który ma wyglądać jak wielka dobroczynność PM a prawda jest następująca - owych bezdomnych "luksus" zamieszkania w pokojach (gdyż tak, to są pokoje) będzie kosztował ~750£ miesięcznie, przy zarobkach bliskich minimalnej krajowej. Genialny pomysł - na pewno komuś z ulicy będzie łatwo pozbyć się ponad połowy wypłaty za możliwość mieszkania w "apartamentach" w których dodatkowo wymogiem będzie przestrzeganie pewnych zasad, o których nie będę się już rozpisywał. BrawoPM

  • M
   9 lutego, 07:51

   Ekspert doradzi im w jaki sposób odłożyć pieniądze na zakup domu w londynie? Z pracy w kawiarni? Niech mnie nie rozśmieszają.

  • K
   9 lutego, 10:41

   Ja się nie zgodzę co do oddawania 80%wypłaty bo w Pret zarabia się ok 300-400£ tygodniowo bo nie jest to minimalna krajowa więc da się wyżyć płacąc mniej za wynajem a to jest szansa dla tych którym nie powiodło się w życiu

  • Do K
   9 lutego, 15:03

   Pewnie, 300-400 tyg ale brutto i przy 50 godzinach tygodniowo. Odejmij podatek, nin, skladki na emeryture. Wegetacja, choc zapewne lepsze to niz bycie bezdomnym...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama