Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Premier do Polonii: Wszystko co robimy, róbmy w imieniu Polski

Premier do Polonii: Wszystko co robimy, róbmy w imieniu Polski
"To dzięki państwa przedsiębiorczości pokazujemy światu, że jesteśmy narodem gotowym, żeby korzystać z szans, które daje coraz bardziej konkurencyjna gospodarka". (Fot. Getty Images)
Zwracam się do państwa z apelem, żeby wszystko co robimy, było robione w imieniu Polski i Polaków oraz dla dobra wspólnego - napisał w liście do uczestników XX Światowej Konferencji Gospodarczej Polonii premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił, że rząd wspiera inicjatywy prorozwojowe.
Reklama

"Już po raz dwudziesty przedstawiciele środowisk gospodarczych reprezentujących cały świat polonijny uczestniczą w wydarzeniu ważnym dla wszystkich, którzy mają na sercu dobro Rzeczypospolitej. Organizatorom i uczestnikom XX Światowej Konferencji Gospodarczej Polonii przekazuję wyrazy szacunku i zapewnienia o mojej pamięci" - napisał Morawiecki w liście, odczytanym przez obecnego na konferencji w Toruniu przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacka Sasina.

Premier dodał, że zaangażowanie Polonii w rozwijanie współpracy gospodarczej i powiązań pomiędzy krajami jej osiedlenia a Polską jest niezwykle istotne.

"To dzięki państwa przedsiębiorczości pokazujemy światu, że jesteśmy narodem gotowym, żeby korzystać z szans, które daje coraz bardziej konkurencyjna gospodarka. Zapewniam państwa, że polski rząd wspiera i będzie wspierał państwa działania mające na celu odpowiedzialny i zrównoważony rozwój Polski i podniesienie jakości życia Polaków - nie tylko w ojczyźnie, ale również poza jej granicami" - podkreślił szef rządu.

Morawiecki przypomniał, że w tym roku obchodzona jest setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

"Budowanie II Rzeczypospolitej nie powiodłoby się bez polskich przedsięwzięć handlowych, inżynierów, naukowców, polityków czy adwokatów. Wielu z nich z konieczności zdobywało wykształcenie poza krajem. Jednocześnie jednak wielu z nich wiedziało, że te umiejętności, doświadczenia zawodowe i kapitał będzie można wykorzystać w wolnej Polsce. Zwracam się w tym miejscu do państwa z apelem o podobną postawę, o działanie, któremu przyświecałaby myśl, że wszystko co robimy, robimy w imieniu Polski i Polaków oraz dla dobra wspólnego" - wskazał premier.

Wyraził również przekonanie, że spotkanie w Toruniu przyczyni się do wzmocnienia środowisk polonijnych, a liczba gości i uczestników pokazuje, że "Polonia to ważne i cenne dobro naszej ojczyzny, pozwalające budować lepszą przyszłość dla naszych dzieci".

Morawiecki życzył tego, żeby to spotkanie zaowocowało wieloma inicjatywami, które kreowały będą obraz Polski, jako kraju sukcesu. "Członkowie Polonii będą tego sukcesu współtwórcami" - zakończył Morawiecki.

Organizatorem konferencji jest Fundacja Polonia Gospodarcza Świata. Biorą w niej udział Polacy mieszkający w 30 krajach świata. Obrady odbywają się w Centrum Kulturalno-Kongresowym w Toruniu.

 

  Komentarze


  • Adi
   26 maja, 16:42

   brawo mat....ee THC i czytelnik jak tam ? zyjecie czy myslicie co tu wpisac? ...sorry wy nie myslicie...ale pokaralo...slyszycie co mati mowi dla polakow robi nie dla kacapow jak wy...wiec kubek te kraciaki za ktore to chcieliscie polakow sprzedac w barbarzynskie rece i szorowac na krasna plaszadz tam siedziec na kraciaku i w kubek ruble zbierac...haraszo?

  • Uriah heep 54
   26 maja, 18:35

   A co ten przychlast czytelnik cz thc mogą tu napisać?... Chłopaki z grajdoła wyrwali się za pomocą zrzutki całej wsi na bilet do Uk i tak sfrustrowani siedzą i marzą o tym jacy to oni zaradni,jak im się wiedzie...Przestałem pisać o tych ich jadach wylewających się na innych swoich rodaków...Jedno powtórzę...Znam takich jak oni...świeczkę zjedzą i po ciemku siedzą...Raz na rok do domu zjadą,smalcu,słoniny,cebuli dostaną,worek machory na skręty i spowrotem do Uk...Bogaci...najedzeni...no i jak widzę co raz bardziej głupsi...Ot taki GŁUPI I GŁUPSZY...nie przejmować się tym co piszą...Pozdrawiam.

  • DoAdi
   26 maja, 19:28

   Adi co ty pier.....lisz. Ten cały czytelnik i THC to z twojej wioski chyba jest bo rozumem to wy się nie różnicie. To co oni i ty tu wypisujecie to typowe dla Polaków a nie kacapow.

  • Ultravox2010
   26 maja, 19:39

   Oho,dyktatura spuscila z tonu.Namawianie do powrotow,do Polski nie przynioslo dobrego skutku,wiec trzeba sprobowac innej taktyki.Przypomnij sobie Premierze co twoj boss Kaczynski (lub jego brat) mowil o Polakach wyjezdzajacych wtedy do zachodniej Europy.Otoz my w Anglii bylismy nazwani wtedy nieudacznikami.Teraz nie wiadomo co robic dla lepszej propagandy,wiec nieudacznikom trzeba reke podac.Ja akurat polskim wladzom reki nie podam,bo wiem ze ten gest to kolejny chwyt reklamowy a jak zobaczycie zlotowke ode mnie z tytulu podatku dochodowego to ja raczej w Watykanie premierem bede.

  • Adi
   26 maja, 19:59

   DoAdi...masz imie? czy jestes jakis nijaki? ogolnie pozdrawiam i wszystkiego dobrego...bywaj moze tez pro ruski jakis ...jakas albo jakies jestes...trzymaj fason

  • Gosc 055
   26 maja, 20:09

   no ciekawe na poczatku jak Polcay wyjezdzali do EU to wg obecnej wladzy mieli ich za 2a kategorie teraz stwierdzili ze moze trzeba zeby mowili dobrze o kraju pochodzenia .. z ktorego musieli wyjechac za chlebem i praca .. zeby zamiast siedziec na garnuszku rodzicow i patrzec w sufit mogli pracowac jak teraz maja dobrze to chca aby Ci polacy mieli gorzej ... chore ... po co maja wracac do kraju ktory ich potraktowal gorzej niz to co spuszczamy w WC kazdego ranka ... i mysla ze czlowiek ma pomrocznosc jasna? ze zapomnial jak go kraj spuscil w WC ..

  • Kojot
   27 maja, 00:45

   Obecnie pracuję w Holandii(podatek 45,5%).Wystarczy że przekroczysz 20 tys.€ rocznie,wystarczy też ,że pracujesz w nadgodzinach.Hmm ja bym wolał ten podatek zapłacić w Polsce

  • Emigrant
   27 maja, 09:00

   Tak chce nam zrobić ten nasz rząd kochany!!!!!!
   Multilateral Instrument to Modify Bilateral Tax Treaties)
   To sobie przeczytajcie, ci co maja rodzine lub dom w Polsce!,,,,,, dziadostwo a nie rząd dla Polaków!

  • Baramba
   27 maja, 10:37

   Nie pierdziel Morawiecki tylko podatki obniżaj.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.09.2018
  GBP 4.799 złEUR 4.294 złUSD 3.651 złCHF 3.777 zł

  Sport


  Reklama