Premier League: West Ham Fabiańskiego uniknął spadku

Fabiański zostaje w Premier League. (Fot. Getty Images)
West Ham United, którego bramkarzem jest Łukasz Fabiański, zapewnił sobie utrzymanie w piłkarskiej ekstraklasie Anglii. Wczoraj 'Młoty' zremisowały na wyjeździe z Manchesterem United 1:1 w przedostatniej kolejce. Gospodarze wciąż walczą o awans do Ligi Mistrzów.

Bramkę pierwsi zdobyli goście. Tuż przed przerwą rzut karny wykorzystał Michail Antonio. Było to jego szóste trafienie w ostatnich trzech kolejkach. W 51. minucie do wyrównania doprowadził 18-letni Mason Greenwood, oddając mocny strzał z niewielkiej odległości. Fabiański był bez szans.

Greenwood został pierwszym od siedmiu lat nastolatkiem w Premier League, który w ciągu jednego sezonu zdobył przynajmniej 10 goli ligowych. Ostatnio udało się to Belgowi Romelu Lukaku w rozgrywkach 2012/13 (14 bramek), a poprzednim Anglikiem, który może pochwalić się takim osiągnięciem, był Wayne Rooney w sezonie 2004/05 (11 goli).

West Ham ma 38 punktów i jest na 15. pozycji. Przed ostatnią kolejką ma cztery przewagi nad strefą spadkową.

Z kolei Manchester United awansował na trzecie miejsce z 63 punktami. Tyle samo ma czwarta Chelsea Londyn, która o 21.15 rozpocznie mecz wyjazdowy z pewnym już tytułu mistrzowskiego Liverpoolem. Na piątej pozycji jest Leicester City, które ma 62 punkty i w ostatniej kolejce podejmie właśnie Manchester United.

Do Champions League zakwalifikują się cztery najlepsze zespoły. Pewne udziału są już Liverpool i Manchester City.