Premier League: Steven Gerrard better than Frank Lampard

Aston Villa rozpoczęła sezon od zwycięstwa nad Evertonem. (Fot. James Williamson - AMA/Getty Images)
Aston Villa overcame Everton in the second round of English Premier League football with their first victory of the season. Steven Gerrard's charges won 2-1 against a team led by Frank Lampard in their first meeting as coaches.

Niemal cały mecz rozegrał obrońca Aston Villi i reprezentacji Polski Matty Cash. W końcowych minutach rywalizacji zszedł jednak z boiska z drobnym urazem.

Danny Ings i Emiliano Buendia zapewnili zwycięstwo drużynie z Birmingham. Podczas gdy Villa zapewniła sobie pierwsze trzy punkty w sezonie, to dla Lamparda była to druga porażka z rzędu.

Everton, który w miniony weekend przegrał u siebie z Chelsea 0:1, miał problemy ze stworzeniem wielu klarownych okazji. Samobójcza bramka Lucasa Digne'a sprawiła, że w końcowych minutach zrobiło się nerwowo.

Gerrard i Lampard byli długoletnimi kolegami z reprezentacji Anglii. Po zakończeniu piłkarskich karier obaj przeszli do roli trenerów mniej więcej w tym samym czasie w 2018 roku.

W następnej kolejce angielskiej Premier Leauge Aston Villa zmierzy się z Crystal Palace, a Everton z beniaminkiem Nottingham.