Premier League: Skromna wygrana Liverpoolu. Poważna kontuzja Rui Patricio

W 87. minucie koszmarnej kontuzji po zderzeniu ze swoim kolegą z drużyny doznał bramkarz "Wilków" - Rui Patricio. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Liverpoolu wygrali wczoraj na wyjeździe z Wolverhampton Wanderers 1:0 na zakończenie 28. kolejki angielskiej ekstraklasy. Jedynego gola strzelił w doliczonym czasie pierwszej połowy Portugalczyk Diogo Jota.

W 86. minucie mecz został przerwany z powodu kontuzji portugalskiego bramkarza gospodarzy Rui Patricio, który zderzył się z kolegą z drużyny Conorem Coadym. Uderzenie kolanem w głowę zamroczyło golkipera. Dopiero po kilkunastu minutach odwieziono go do szpitala, a grę wznowiono.

Liverpool w ostatnim czasie odnosi zwycięstwa tylko na obcych stadionach. Na swoim obiekcie Anfield przegrał w ekstraklasie sześć kolejnych spotkań.

Wczoraj potwierdziła się ta zasada, a zdobyte trzy punkty pozwoliły "The Reds" przesunąć się z ósmej na szóstą pozycję. W Premier League obrońcy tytułu mistrzowskiego walczą już tylko o czwartą lokatę, dającą awans do fazy grupowej kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

W bieżącej edycji LM spisują się bardzo dobrze. Są już w ćwierćfinale, po dwóch wygranych po 2:0 z RB Lipsk. Oba mecze rozegrano w Budapeszcie.