Premier League: Edouard autorem najszybszego gola w debiucie

Wejście smoka Odsonne'a Edouarda! (Photo by Alex Morton/Getty Images)
Dwudziestu ośmiu sekund od wejścia na boisko z ławki rezerwowych potrzebował wczoraj pochodzący z Gujany Francuskiej piłkarz Crystal Palace Odsonne Edouard, aby zdobyć bramkę. To najszybciej strzelony gol w debiucie w sięgającej 1992 roku historii Premier League.

Edouard wszedł na plac gry w 84. minucie spotkania 4. kolejki angielskiej ekstraklasy z Tottenhamem Hotspur. Nie minęło pół minuty, a młodzieżowy reprezentant Francji cieszył się z gola, podwyższającego prowadzenie gospodarzy na 2:0.

Poprzedni rekord pod tym względem należał do Kongijczyka Thievy'ego Bifoumy, który wpisał się na listę strzelców w 36. sekundzie swojego debiutu w Premier League, w barwach West Bromwich Albion w sezonie 2013/14. Edouard w doliczonym czasie dołożył drugiego gola, pieczętując wygraną Crystal Palace 3:0.

W innym wczorajszym meczu piłkarze Chelsea Londyn pokonali u siebie Aston Villę 3:0 i awansowali na drugie miejsce w tabeli angielskiej ekstraklasy. Wcześniej liderem został Manchester United, który pokonał Newcastle United 4:1 m.in. dzięki dwóm bramkom Portugalczyka Cristiano Ronaldo.

Pierwszego gola dla "The Blues" w Londynie zdobył Belg Romelu Lukaku w 15. minucie, a prowadzenie podwyższył w 49. Chorwat Mateo Kovacic po błędzie defensywy gości - zbyt lekkim odegraniu piłki przez obrońcę do bramkarza. W doliczonym czasie drugiej połowy wynik ustalił efektownym strzałem z ok. 15 metrów Lukaku.

Piłkarze niemieckiego trenera Thomasa Tuchela oraz "Czerwone Diabły" mają po czterech kolejkach po 10 punktów i bilans bramek +8, ale klub z Manchesteru zdobył ich więcej. Po tym weekendzie 10 punktów mogą mieć jeszcze tylko Liverpool, który zmierzy się dzisiaj na wyjeździe z Leeds United Mateusza Klicha, oraz Everton, który jutro zagra u siebie z Burnley.

Trzeci w tabeli jest broniący tytułu Manchester City, który pokonał na wyjeździe Leicester City 1:0. "The Citizens" mają dziewięć punktów.