Premier League: Chelsea i Liverpool ex aequo na pozycji lidera

Piłkarze Chelsea (na zdj.) nie dali wczoraj szans Tottenhamowi Hotspur. (Fot. James Gill/Danehouse/Getty Images)
Piłkarze Chelsea Londyn pokonali w derbach na stadionie rywala Tottenham Hotspur 3:0 i są współliderami angielskiej ekstraklasy piłkarskiej po pięciu kolejkach. Identyczną liczbę punktów (13) oraz bilans bramkowy (12-1) ma Liverpool.

"The Blues" i "The Reds" osiągają dokładnie takie same wyniki od pierwszej kolejki, a w trzeciej zremisowali w bezpośrednim spotkaniu na Anfield 1:1. W sobotę Liverpool pokonał Crystal Palace 3:0, wczoraj odpowiedziała na to Chelsea.

Gole dla tegorocznych triumfatorów Ligi Mistrzów zdobyli Brazylijczyk Thiago Silva (49.), Francuz N'Golo Kante (57.) oraz Niemiec Antonio Ruediger (90+2.). Przed przerwą przeważali jednak gospodarze.

"Absolutnie nie jestem zadowolony z pierwszych 45 minut. Indywidualnie wyróżnić trzeba Thiago Silvę i bramkarza Kepę, ale ogólnie brakowało nam energii i nieustępliwości w pojedynkach o piłkę. Rozmawialiśmy o tym w przerwie. Później było już bardzo dobrze i zasłużyliśmy na zwycięstwo" - ocenił szkoleniowiec gości Niemiec Thomas Tuchel.

Na trzecim miejscu, również z 13 punktami, jest Manchester United (bramki: 13-4). "Czerwone Diabły" po emocjonującym meczu pokonały wcześniej w niedzielę na wyjeździe West Ham United 2:1. Cały mecz w składzie gospodarzy rozegrał bramkarz Łukasz Fabiański. West Ham ma osiem punktów i zajmuje ósmą pozycję.

W środę oba zespoły spotkają się ponownie w Pucharze Ligi, tym razem na Old Trafford.

W innym wczorajszym meczu Jakub Moder grał w barwach Brighton & Hove Albion od 79. minuty, kiedy wynik spotkania z Leicester City był już ustalony na 2:1. Gospodarze wygrali już po raz czwarty w tym sezonie i z 12 punktami zajmują czwarte miejsce.