Premier League: Brawl after Chelsea vs Tottenham

Obaj trenerzy raczej nie pokazali sportowego zachowania... (Fot. Chris Brunskill/Fantasista/Getty Images)
Tottenham's coaches Hotspur and Chelsea, Antonio Conte and Thomas Tuchel, were given red cards after the match of the 2nd round of the English Premier League. The game ended with a 2: 2 draw yesterday at Chelsea stadium, Stamford Bridge.

Mecz londyńskich drużyn zakończył się remisem 2:2. Goście uniknęli porażki dzięki bramce Harry'ego Kane'a, który zdobył gola w szóstej minucie doliczonego czasu gry.

Po spotkaniu, podczas uścisku dłoni między Conte i Tuchelem, doszło do sprzeczki. Wydawało się, opiekun Chelsea nie chciał puścić swojego uścisku i dał do zrozumienia, że Conte patrzy mu w oczy. Później obaj krzyczeli sobie w twarz. Do awantury dołączyli zawodnicy i trenerzy obu drużyn. Zaczęła się regularna przepychanka. Szkoleniowcy w efekcie otrzymywali czerwone kartki.

Konflikt między trenerami rozpoczął się po pierwszym golu Tottenhamu. W 68. minucie duński pomocnik Pierre Hoejbjerg doprowadził do pierwszego remisu w meczu. Wówczas Conte podszedł do Tuchela i poklepał jego klatkę piersiową, wywołując bójkę wśród sztabu szkoleniowego i rezerwowych. Wówczas arbiter ukarał obu trenerów za niesportowe zachowanie po raz pierwszy, żółtymi kartkami. Obaj opuszczą co najmniej jeden mecz ligowy.

"Nie obrażaliśmy się nawzajem, nie biliśmy się, walczyliśmy o nasze drużyny. Z mojej strony nie ma absolutnie żadnych urazów. Jestem zaskoczony, że obaj dostaliśmy za to po czerwonej kartce" - ocenił po spotkaniu Tuchel.

Conte proszony wielokrotnie o komentarz odparł tylko: "Moim zdaniem lepiej mówić o meczu". Włoch mógł mieć wiele powodów do optymizmu, gdyż Tottenham zdobył punkt na boisku, na którym wygrał tylko raz w ostatnich 38 spotkaniach.

Chelsea i Tottenham mają po cztery punkty po 2.kolejkach. W następnej rundzie Chelsea zagra na wyjeździe z Leeds 21 sierpnia, a Tottenham będzie gościł Wolverhampton dzień wcześniej.