Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pracujący i samozatrudnieni z szerszym pakietem świadczeń

Pracujący i samozatrudnieni z szerszym pakietem świadczeń
Irlandzki rząd chce zwiększyć wydatki na bonusy dla pracujących obywateli. (Fot. Thinkstock)
Darmowe okulary i polerowanie zębów to tylko niektóre z usług, jakie zostały dodane do irlandzkiego programu Treatment Benefit Scheme.
Reklama

Uprawnieni pracownicy, samozatrudnieni oraz ich rodziny już teraz mogą korzystać z rozszerzonego pakietu bezpłatnych zabiegów.

Świadczenie gwarantuje co 2 lata bezpłatne badanie okulistyczne, okulary (bądź dodatek do droższego wzoru) lub parę soczewek kontaktowych.

W ramach opieki stomatologicznej, benficjenci będą mogli teraz skorzystać raz do roku między innymi z bezpłatnego polerowania.

Program ma kosztować ponad €70 mln rocznie. Uprawnionych jest do niego około 2,5 mln osób, w tym 450 tys. samozatrudnionych.

“Dodatki na leczenie są bardzo ważną formą wsparcia osób, które każdego tygodnia wnoszą wkład do puli ubezpieczenia społecznego. Chcemy pokazać w ten sposób, że doceniamy pracowników i przedsiębiorców” - podkreśliła minister spraw społecznych Regina Doherty.

Więcej szczegółów na temat Treatment Benefit Scheme znaleźć można na stronie Social Welfare.

 

  Komentarze


  • Eko
   5 listopada 2017, 08:21

   I to jest kraj dbajacy o ludzi a nie jak w Polsce kazdy sobie rzepke skrobal i skrobie

  • Beneficiarz
   5 listopada 2017, 09:43

   Czemu londynek usowa moje komwntarze ? Czyzby dyskryminacja bo thc moze obrazac ludzi i nikt tego nie usowa a jak napisze sie prawde o thc co londynek to usowa . Dlaczego rozszczeniowiec THC jest dopuszczony do komentowania ? Czyzby THC co londynkowy Troll prawicowy tfu tfu . THC pakowanko i to juz w podskokach . Kupic ci bilecik ?

  • Beneficiarz plus
   5 listopada 2017, 11:17

   Czemu Londynek usuwa moje komentarze , a roszczeniowca THC zostaja nie usuwalne nawet jak on obraza ludzi ?

  • Beneficiarz plus
   5 listopada 2017, 12:08

   Londynek ja rozumiem , ze dla 95 % Polakow ciezko jest przelknac to ze ktos moze miec lepiej w zyciu . Czyzby zawisc wami kierowala ? To bardzo ZLA cecha .

  • THC
   5 listopada 2017, 13:25

   @Beneficiarz plus: nikogo nie obrazam tylko mowie prawde, a ze w oczy kole beneficiarzy jak sie im powie prawde, ze sa leniwi i nieudacznicy, to nie jest obrazanie pasozycie. Gotowy na 2019? one way ticket jest?

  • Beneficiarz plus
   5 listopada 2017, 14:13

   THC gdybys mial takie zycie , ktorym tak bardzo sie tutaj chwalisz to nie ukrywal bys sie za nickiem bo tak to kazdy jest cwany i moze wszystko napisac . Co do roku 2019 czekam z niecierpliwoscia bo moja chata zyska na wartosci :).

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama