Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pracownicy lotniska Luton zapowiadają strajk na długi weekend

Pracownicy lotniska Luton zapowiadają strajk na długi weekend
W związku ze strajkiem odwołanych może zostać wiele lotów. (Fot. Getty Images)
Pracownicy lotniska Luton zapowiadają strajk na majowy długi weekend. Związki zawodowe ostrzegły podróżnych przed możliwymi zakłóceniami w ruchu.
Reklama

Na majowy Spring Bank Holiday protesty zapowiedzieli między innymi bagażowi, strażacy i ochroniarze. Związkowcy są niezadowoleni ze swoich płac oraz kontraktów “zero godzin".

Pracownicy opowiedzieli się w głosowaniu za podjęciem akcji protestacyjnej 25 maja i 30 maja.

“Dopóki zarząd lotniska nie zgodzi się na podjęcie rozmów ze związkami i nie zostanie wypracowane porozumienie, dojdzie do poważnych zakłóceń ruchu. Luton zarabia coraz więcej i cieszy się rosnącą liczbą pasażerów. Tylko w kwietniu z portu skorzystało 1,3 mln osób. Był to 15. z rzędu miesiąc, w którym przez lotnisko przewinęło się milion podróżnych. Pracownicy zasługują na godne płace i odpowiednie traktowanie przez zarząd” - zapowiedział przedstawiciel Unite, Jeff Hodge.

Akcję poparli znaczną większością zatrudnieni bezpośrednio przez lotnisko, jak również przez firmy Menzies Aviation oraz Clece Care Services.

Władze podlondyńskiego portu poinformowały w oświadczeniu, iż “wraz z 73% pracowników, którzy nie poparli strajku, będą się starały zminimalizować jego wpływ na pasażerów”. Jednocześnie zapewniły o gotowości do podjęcia rozmów.

“Zaproponowaliśmy podwyżki pensji o 2,5% oraz bonus £150 dla każdego pracownika” - można przeczytać w oświadczeniu.

Pasażerowie powinni przygotować się na utrudnienia. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2018
  GBP 4.814 złEUR 4.311 złUSD 3.787 złCHF 3.813 zł

  Sport


  Reklama