Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Praca w straży granicznej w Irlandii Płn. tylko dla tych z brytyjskim paszportem

Praca w straży granicznej w Irlandii Płn. tylko dla tych z brytyjskim paszportem
Brytyjczycy szykują się do Brexitu, w Irlandii Północnej zatrudniają strażników granicznych tylko z brytyjskim paszportem. (Fot. Getty Images)
Brytyjski rząd ogłosił rekrutację do pracy w straży granicznej w Irlandii Północnej w związku z opuszczeniem Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Zatrudnienie znajdzie kilkaset osób legitymujących się brytyjskim paszportem.
Reklama

Masowe zatrudnienie na granicach Irlandii Północnej spowodowane jest Brexitem i wzmożonymi kontrolami granicznymi po opuszczeniu Unii.

Wśród aktualnie ogłaszanych w internecie stanowisk 21 znajduje się w Belfaście – podaje serwis www.irishnews.com. O żadną z prac w UK Borders nie może ubiegać się kandydat, który ma tylko irlandzki paszport. Zatrudnieni zarabiać będą od 20 000 do 27 000 funtów na rok.

Brytyjski paszport jest niezbędny, aby pracować w straży granicznej w Irlandii Północnej. (Fot. Getty Images)

Choć brytyjski rząd broni się przed tym jak może, po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej znowu będzie musiała powstać jakaś forma granicy pomiędzy Irlandią i Irlandią Północną.

Oferty pracy w straży granicznej świadczą o tym, że Brytyjczycy chcą być na taką ewentualność gotowi.

Zgodnie z porozumieniem pokojowym z Wielkiego Piątku, czyli porozumieniem zmierzającym do rozwiązania konfliktu w Irlandii Północnej, przyjęte 10 kwietnia 1998 przez rządy Irlandii i Wielkiej Brytanii – osoby urodzone w Irlandii Północnej mogą wybrać brytyjskie obywatelstwo, irlandzkie albo oba. Jedna czwarta mieszkańców regionu posiada tylko paszporty irlandzkie.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych otrzymało dodatkowe 395 milionów funtów na przygotowania do Brexitu w latach 2018 i 2019. Do końca 2020 roku resort zatrudni na granicach dodatkowo 1 300 pracowników, głównie do pracy w portach i na lotniskach.

 

  Komentarze


  • Jarek
   17 kwietnia, 10:45

   ...ta a po stronie Reubliki Irlandii poszukują tylko z paszportem Unii Europejskiej €30 000 rocznie.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2018
  GBP 4.835 złEUR 4.316 złUSD 3.716 złCHF 3.712 zł

  Sport


  Reklama