Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Połowa Polaków marzy o remoncie, ale większość odkłada duże wydatki

Połowa Polaków marzy o remoncie, ale większość odkłada duże wydatki
Polacy często chcieliby wyremontować swoje salony i kuchnie, ale ze względów finansowych przesuwają te plany na bliżej nieokreśloną przyszłość... (Fot. Getty Images)
Aż 77% Polaków widzi pole do poprawy w zakresie funkcjonalności swojego domu czy mieszkania – czytamy w nowym raporcie VOX. Zmian potrzebują zwłaszcza nasze łazienki, kuchnie i salony. Marzenia przekuwamy jednak w rzeczywistość rzadko lub bardzo rzadko, na co wpływają głównie finanse.
Reklama
Reklama

Jak wynika z najnowszego sondażu CBOS, w związku z inflacją aż 68% Polaków rezygnuje z dużych wydatków lub odsuwa je w czasie. Wzrost kosztów życia, który mocno odczuwają niemal wszyscy (86%), sprawił, że odpuszczamy także remonty i prace wykończeniowe w swoim domu. Potrzebę ich przeprowadzenia dostrzega połowa z nas, jednak zaledwie jedna czwarta planuje zająć się tym w bliskiej przyszłości.

Czego jeszcze dowiadujemy się z raportu stworzonego przez markę VOX we współpracy z agencją Elephate?

W zdecydowanej większości (86%) żyjemy w domach i mieszkaniach, które posiadamy na własność. Mimo to za bardzo wygodne uznaje swoje cztery kąty tylko co piąta osoba, a 29% z nas chciałoby się przeprowadzić. Może mieć to związek z faktem, że jedna trzecia Polaków ma do dyspozycji mniejszy metraż, niż by chciała – dotyczy to głównie mieszkańców dużych miast.

O metamorfozie wnętrza myślimy często dlatego, że nasze okoliczności życiowe, a tym samym potrzeby się zmieniły. Wielu z nas chce także zastąpić przypadkowe wyposażenie docelowym – dotyczy to zwłaszcza sypialni, których urządzanie zwykle zostawiamy na koniec.

Marzy nam się też dopasowanie aranżacji wszystkich pomieszczeń do reszty domu, jak również swoich aktualnych upodobań.

Jak pokazuje raport, w naszych miejscach zamieszkania najmocniej przeszkadza nam nieustawność pomieszczeń i zbyt mała przestrzeń robocza w kuchni. Narzekamy także na błędy w konstrukcji budynku oraz nieatrakcyjne meble i dekoracje. Irytują nas też nietrwałe materiały wykończeniowe i fakt, że posiadamy wannę zamiast prysznica – lub odwrotnie.

Nawet jeśli mamy odłożone środki na remont, nie zawsze jesteśmy w stanie zrealizować swój pomysł wtedy, kiedy tego chcemy. Jak dowodzą przywołane dane, aż 44% Polaków ma problem ze znalezieniem odpowiedniego majstra, a tylko 11% osób udaje się zatrudnić wykonawców od ręki.

Najczęściej odczuwamy niedobór specjalistów od układania płytek i podłóg oraz podłączania instalacji sanitarnych.

Gdy sytuacja ekonomiczna nie sprzyja zbędnym wydatkom, warto szukać sprytnych rozwiązań - takich jak program do projektowania wnętrz, który pozwala przetestować różne rozwiązania i upewnić się, że wybierzemy odpowiednie wyposażenie. Aplikacje tego typu znajdują się już w ofertach większości czołowych marek z branży wnętrzarskiej, ale nie wszystkie są równie kompleksowe i łatwe w obsłudze.

Czytaj więcej:

Własne M poza zasięgiem. Polacy chcą, by rząd uregulował ceny

    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 29.03.2024
    GBP 5.0300 złEUR 4.3009 złUSD 3.9886 złCHF 4.4250 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama