Menu

Pożary na Gran Canarii. Ewakuowano kilka miast

Pożary na Gran Canarii. Ewakuowano kilka miast
Do walki z żywiołem zmobilizowano ponad 200 osób. (Fot. Getty Images)
Około tysiąca hektarów lasów spłonęło wczoraj na obleganej przez turystów hiszpańskiej wyspie Gran Canaria w archipelagu Wysp Kanaryjskich, co spowodowało ewakuację prawie tysiąca osób. Pożar nie został jeszcze opanowany.
Reklama

Wydawało się, że pożar, który wybuchł w sobotę w gminie Artenara, na północnym zachodzie tej wulkanicznej wyspy, został opanowany w nocy, ale zmiana kierunku wiatru pogorszyła sytuację - wyjaśnił na antenie radia COPE szef regionalnego rządu Wysp Kanaryjskich, Angel Victor Torres.

Strażacy walczą z płomieniami w "trzech miejscach, z których dwa są lepiej kontrolowane, a trzecie jest bardziej uciążliwe". Do walki z żywiołem zmobilizowano ponad 200 osób, w tym oddział wojska.

"Ogień gasi dziesięć samolotów i śmigłowców pożarniczych; chodzi o to, żeby działać jak najszybciej, zanim powrócą podmuchy wiatru i nadejdzie noc" - tłumaczył Torres.

Wczoraj ewakuowani mieszkańcy nie mogli jeszcze powrócić do swoich domów. (Fot. Getty Images)

W sobotę Gwardia Cywilna aresztowała domniemanego sprawcę pożaru, który według władz użył do tego urządzenia spawalniczego.

W nocy z soboty na niedzielę ewakuowano około tysiąca mieszkańców trzech gmin. Wczoraj nie mogli oni jeszcze powrócić do swoich domów - podały służby ratownicze w oświadczeniu.

W Hiszpanii, która zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem ilości przyjeżdżających turystów, co roku dochodzi do wielu pożarów lasów, co ma związek z suchym klimatem w tym kraju. 

  Komentarze
  • Marek
   12 sierpnia, 11:30

   To w koncu jak to jest z tymi pozarami w Hiszpani : Podpalacz czu suchy klimat ???

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.12.2019
  GBP 5.129 złEUR 4.275 złUSD 3.823 złCHF 3.892 zł

  Sport


  Reklama