Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Powstanie tunel pod Tamizą za 6 miliardów funtów

Powstanie tunel pod Tamizą za 6 miliardów funtów
Obecnie jedyną istniejącą trasą dla kierowców jest Dartford Crossing. (Fot. Getty Images)
Ujawniono najnowsze plany dotyczące budowy tunelu drogowego pod Tamizą, który ma być 'największą pojedynczą modernizacją drogi od przeszło 30 lat' - informuje 'Metro'.
Reklama

Według planu, przeprawa, której koszty szacuje się na 5,3-6,8 miliarda funtów, ma mieć na niektórych odcinkach po trzy pasy ruchu.

Dzięki temu zwiększenie przepustowości samochodów jadących przez Tamizę na wschód od Londynu zwiększy się o 90 proc., a ruch na Dartford Crossing zmniejszy się nawet o 22 proc. - informuje Highways England, która rozpoczęła 10-tygodniowe publiczne konsultacje na temat najnowszych projektów.

Trasa o długości 14,5 mili będzie otwarta w 2025 roku i połączy M2 w pobliżu Rochester w Kent i M25 w Essex pomiędzy North i South Ockenden.

"Ze względu na bardziej szczegółowe prace projektowe i badania naziemne" budżet projektu wzrósł z pierwotnych 4,4 do 6,2 miliarda funtów - podały władze Highways England.

Obecnie jedyną istniejącą trasą dla kierowców jest wspomniana Dartford Crossing, która składa się z mostu i dwóch tuneli. Rocznie kierowcy pokonują ją nawet 50 milionów razy. To też często miejsce frustracji dla tych, którzy tkwią przez kilka godzin w kilometrowych korkach - np. gdy dojdzie do wypadku. 

Dyrektor projektu, Tim Jones, określił nowe plany jako "największą pojedynczą modernizację drogi od czasu ukończenia M25, która miała miejsce ponad 30 lat temu".

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.06.2019
  GBP 4.789 złEUR 4.267 złUSD 3.810 złCHF 3.816 zł

  Sport


  Reklama