Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Powstaje pierwsza gra o Dywizjonie 303. Można wesprzeć jej produkcję

Powstaje pierwsza gra o Dywizjonie 303. Można wesprzeć jej produkcję
Powstaje gra o asach polskiego lotnictwa z Dywizjonu 303. (Fot. Facebook/303 Squadron: Battle of Britain)
Asy przestworzy lecą jeszcze wyżej: Ruszyła kampania crowdfundingowa dla gry '303 Squadron: Battle of Britain' produkcji Movie Games. Twórcy przedsięwzięcia od dzisiaj zbierają środki na rozwój tej historycznej gry.
Reklama

"303 Squadron: Battle of Britain” to pierwsza gra całkowicie skupiona na przygodach legendarnego Dywizjonu 303. Dzisiaj rozpoczęła się jej kampania na globalnej platformie Kickstarter.

Oparta na autentycznych wydarzeniach produkcja Movie Games to unikalna propozycja nie tylko dla fanów lotnictwa i symulatorów, ale także historii i mechaniki. "303 Squadron: Battle of Britain” to jedyna gra łącząca realistyczny symulator walk powietrznych z mechaniką samolotów bojowych. Dodatkowo graczom zostanie przedstawiony otwarty świat bazy wojskowej, w której stacjonował Dywizjon 303 - RAF Northolt, skrywający dodatkowe misje.

Wśród celów kampanii na Kickstarterze, które wyznaczyli sobie twórcy, znalazły się m.in. dodatkowe historie, a także możliwość wydania wersji na konsole i przygotowania wsparcia dla VR.

"Wybór celów jest odpowiedzią na głosy fanów naszej produkcji, którzy pytają o wspomniane rozszerzenia lub konkretne rozwiązania za pośrednictwem mediów społecznościowych” – podkreśla Aleksy Uchański, prezes spółki.

Internetowa społeczność udowodniła już w zeszłym roku, iż sprawa upamiętnienia zasług polskich pilotów RAF-u zasługuje na pełną mobilizację. 

Dzięki zaangażowaniu internautów, którzy oddawali swoje głosy w ankiecie online, pilot Franciszkek Kornicki wygrał w konkursie organizowanym przez Muzeum RAF w Londynie, a jego zdjęcie zajmie honorowe miejsce na wystawie z okazji stulecia brytyjskich sił powietrznych.

Gra 303 Squadron: Battle of Britain daje kolejną szansę na poszerzenie świadomości zasług polskich bohaterów podczas II Wojny Światowej.

"Chociaż Kickstarter głównie kojarzony jest ze zbiórką środków na dalsze finansowanie produkcji, dla nas stanowi on przede wszystkim świetne narzędzie marketingowe” – zdradza Mateusz Wcześniak, wiceprezes Movie Games.

"Poprzez globalny zasięg prowadzonych działań, zyskujemy unikalną możliwość szczerzenia świadomości tej niezwykłej historii, a także otrzymania bezpośrednich informacji i opinii dotyczących gry od najważniejszych w całym procesie osób – jej odbiorców. Zebrane środki zostaną przeznaczone na rozwój dodatkowych funkcjonalności, ale to pozyskana przez nas informacja zwrotna od fanów będzie najważniejszym, bezcennym materiałem, który sprawi, iż zrealizowane pomysły będą dokładną odpowiedzią na zapotrzebowanie przyszłych graczy 303 Squadron: Battle of Britain” – dodaje Wcześniak.

Kampania na platformie Kickstarter rozpoczęła się dzisiaj i będzie trwać przez kolejnych 40 dni. Data premiery gry potwierdzona zostanie pod koniec trwania kampanii, zależnie od zebranej kwoty.

Przedsięwzięcie można wesprzeć finansowo za pomocą strony: www.kickstarter.com/…/303-squadron-battle-of-britain, a więcej nformacji na temat akcji i samej gry znajduje się na stronie Facebooka: www.facebook.com/303SquadronTheGame.

 

  Komentarze


  • Obserwator
   10 lutego, 04:51

   Zbiórka się rozpoczęła? Taką wiadomość czytałem już miesiąc temu o zbiórce pieniędzy. Widocznie coś im nie idzie to zbieranie?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama