Portuguese Cup: 17th victory for FC Porto

Piłkarze FC Porto wywalczyli Puchar Portugalii. (Fot. Getty Images)
FC Porto players won the Portuguese Cup for the 17th time in history, defeating Benfica Lisbon 2-1 (0-0) in the Coimbra final, despite playing weakly for most of the match. Both goals for the winners, including the national champions, were scored by defender Chancel Mbemba.

FC Porto od 38. minuty grało w "10", po tym jak drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną ukarany został Luiz Diaz. Pięć minut później na trybuny odesłany został także trener Sergio Conceicao, który nie mógł się pogodzić z decyzją sędziego.

Mimo osłabienia, to FC Porto po przerwie strzelało bramki. Najpierw w 48. minucie Mbemba wykorzystał niepewną interwencję bramkarza po rzucie wolnym i umieścił piłkę w siatce, a w 57. minucie ten sam zawodnik także po stałym fragmencie gry podwyższył na 2:0. Benfica odpowiedziała tylko trafieniem Carlosa Viniciusa w 84. minucie z rzutu karnego.

Oba zespoły spotkały się po raz 10. w finale Pucharu Portugalii i dopiero po raz drugi udało się zwyciężyć FC Porto.