Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Portugalia: Na miesiąc przed finałem Eurowizji brakuje pokojów w hotelach

Portugalia: Na miesiąc przed finałem Eurowizji brakuje pokojów w hotelach
Stolica Portugalii przygotowuje się na przybycie dziesiątek tysięcy fanów Eurowizji. (Fot. Thinkstock)
Na miesiąc przed finałem 63. festiwalu Eurowizji w Lizbonie brakuje pokojów hotelowych w portugalskiej stolicy. W związku z tym wydarzeniem spodziewane jest przybycie kilkudziesięciu tysięcy zagranicznych turystów.
Reklama

Według szacunków biura turystycznego online eDreams, w dniach organizacji Eurowizji w Lizbonie do portugalskiej stolicy dotrze o blisko 40 proc. turystów więcej niż normalnie o tej porze roku. Najwięcej gości spodziewanych jest z Francji, Hiszpanii oraz Niemiec.

Większość działających w Lizbonie operatorów hotelowych twierdzi, że na okres 8-12 maja, podczas którego odbędą się występy artystów w ramach konkursu Eurowizji, mają już zarezerwowane niemal wszystkie pokoje. Wolne apartamenty dochodzą tymczasem do kwoty 700 euro za dobę.

Jak ocenił Abel Pinto, posiadacz mieszkań wynajmowanych w stolicy dla turystów, na kilka dni przed rozpoczęciem konkursu Eurowizji w Lizbonie powinny pojawić się wolne miejsca w hotelach, ale będą kilka razy droższe.

"Sytuacja taka miała już miejsce w ostatnich latach. W zeszłym roku brakowało miejsc w związku z wizytą papieża Franciszka w Fatimie, a także przed czterema laty przed finałem piłkarskiej Ligi Mistrzów" - wyjaśnił Pinto.

Portugalia będzie organizatorem konkursu Eurowizji po raz pierwszy. Prawo do organizacji wydarzenia nad Tagiem wynika z faktu, że poprzednią edycję konkursu wygrał w ub.r. w Kijowie Salvador Sobral. Zapewnił on Portugalii pierwszy w 53-letniej historii udziału tego kraju w konkursie tytuł najlepszej piosenki Starego Kontynentu.

Autorką zwycięskiej piosenki "Amar pelos dois" (Kochać za dwoje) jest siostra Salvadora, Luisa Sobral. Utwór powstał w pośpiechu na kilka dni przed terminem składania konkursowych piosenek w rywalizacji wyłaniającej reprezentanta Portugalii na Eurowizję.

28-letni Sobral podczas tegorocznego finału Eurowizji wystąpi po raz pierwszy od czasu transplantacji serca, jaką przeszedł w grudniu ub.r.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama