The defeat of Manchester City with the Klich's team

Przez większość meczu goście mieli kłopot, by wyjść z własnej połowy, ale skutecznie się bronili. Sforsować ich defensywę udało się tylko Hiszpanowi Ferranowi Torresowi w 76. minucie. (Fot. Getty Images)
Manchester City, leading in the English league table, lost 1: 2 to Leeds United at their home stadium in the first match of Saturday's 31st round.

Bohaterem spotkania był reprezentant Irlandii Północnej Stuart Dallas, który zdobył oba gola dla zwycięzców. Najpierw krótko przed przerwą, a później w doliczonym czasie drugiej połowy.

Po przerwie zespół argentyńskiego trenera Marcelo Bielsy grał w dziesiątkę, gdyż tuż przed końcem pierwszej części spotkania czerwoną kartką za faul na Brazylijczyku Gabrielu Jesusie ukarany został Liam Cooper.

"Wartość tego zwycięstwa rośnie, gdy weźmie się pod uwagę jego okoliczności. Wygraliśmy mecz, w którym byliśmy zdominowani, który wymagał od nas wiele charakteru, zawzięcia, woli walki" - ocenił Bielsa.

Beniaminek z Leeds, który odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu, a już 14. w sezonie, z dorobkiem 45 punktów jest na 10. pozycji.

"The Citizens" nadal prowadzą w tabeli z 14-punktową przewagą nad Manchesterem United, który w tym momencie rozegrał jednak dwa spotkania mniej. Jutro wicelider zmierzy się w Londynie z Tottenhamem Hotspur.

W środę ekipę City czeka rewanż z Borussią Dortmund w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Pierwszą potyczkę angielski zespół wygrał na własnym terenie 2:1.

Przed wszystkimi meczami tej kolejki minutą ciszy piłkarze i sztaby trenerskie oddają hołd zmarłemu w piątek w wieku 99 lat księciowi Filipowi, mężowi brytyjskiej królowej Elżbiety II.