Porażka Borussii Dortmund w rozgrywkach LE

Borussia uległa u siebie z FC Salzburg 1:2. (Fot. Getty Images)
Lokomotiw Moskwa z Maciejem Rybusem przegrał w Madrycie z Atletico 0:3 w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Europejskiej. Z kolei Borussia Dortmund bez kontuzjowanego Łukasza Piszczka uległa u siebie FC Salzburg 1:2, a Milan przegrał z Arsenalem 0:2.

Porażki na własnym boisku doznała Borussia Dortmund. W kadrze meczowej niemieckiego zespołu zabrakło Piszczka, który z powodu urazu nie dokończył środowego treningu. FC Salzburg odniósł pierwsze w historii zwycięstwo z niemieckim zespołem na wyjeździe.

Aspiracje do wygrania rozgrywek potwierdziło Atletico Madryt, które pewnie pokonało Lokomotiw Moskwa 3:0. Bramki dla hiszpańskiego zespołu zdobyli Saul Niguez (22), Diego Costa (47) i Koke (90). W barwach Lokomotiwu całe spotkanie rozegrał Rybus.

Milan i Arsenal to zdecydowanie najciekawsza para na tym etapie rywalizacji. Oba zespoły wyraźnie rozczarowują w krajowych rozgrywkach. W Mediolanie górą byli "Kanonierzy". W 15. minucie do bramki gospodarzy trafił sprowadzony zimą z Manchesteru United Henrich Mchitarjan.

Piłka po strzale Ormianina odbiła się jednak od obrońcy Milanu i kompletnie zmyliła Gianluigiego Donnarummę. Tuż przed przerwą Aaron Ramsey wykorzystał świetne podanie Mesuta Oezila, z łatwością minął bramkarza Milanu i wpakował piłkę do pustej bramki.

Porażki doznał drugi moskiewski zespół - CSKA uległo u siebie Olympique Lyon 0:1.

Finał Ligi Europejskiej zaplanowano na 16 maja w Lyonie.