Porażka Atletico z Realem Sociedad

Zaskakująca przegrana Atletico z Realem Sociedad (Fot. Getty Images)
Mistrz Hiszpanii Atletico Madryt niespodziewanie przegrał na wyjeździe z Realem Sociedad w 11. kolejce piłkarskiej ekstraklasy. Zespół z Sociedad odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie. Wcześniej pokonał inny stołeczny zespół - Real Madryt.

Początek spotkania nie wróżył takiego wyniku. Tym bardziej, że gospodarze przed tą kolejką znajdowali się w strefie spadkowej, a ostatnie ligowe zwycięstwo odnieśli 31 sierpnia sensacyjnie pokonując na własnym boisku Real Madryt 4:2.

Wczoraj podopieczni Diego Simeone objęli prowadzenie już w 10. minucie za sprawą Mario Mandzukicia. Jednak pięć minut później wyrównał Carlos Vela.

Przez niemal całą drugą połowę goście grali w osłabieniu - w 50. minucie czerwoną kartką został ukarany Guilherme Siqueira. Gospodarze to wykorzystali i w 83. minucie Imanol Agirretxe zdobył zwycięską bramkę.

Po tej porażce Atletico spadło na czwarte miejsce w tabeli i do prowadzącego Realu Madryt traci cztery punkty. Z kolei Real Sociedad awansował na 15. miejsce, ale podobnie jak Almeria, Deportivo La Coruna, Elche i Levante ma na koncie dziewięć punktów.