Serie A: Sampdoria move away from danger

Linetty został bohaterem polskiego meczy w Serie A. (Fot. Getty Images)
Sampdoria won a key relegation game for the second time in five days when they beat SPAL 3-0 in Serie A on Sunday while Brescia claimed their first win this year by beating Verona 2-0.

Linetty nie strzelił gola w Serie A od 18 stycznia. W niedzielę w pierwszej połowie uczynił to dwukrotnie, powiększając swój dorobek w tym sezonie ligowym do czterech trafień.

Genueńczycy, w których składzie cały mecz rozegrał Bartosz Bereszyński (Linetty pozostał na boisku do 89. minuty), nie zmarnowali szansy, jaką było spotkanie z outsiderem rozgrywek i oddalili się od strefy spadkowej. W drużynie z Ferrary grał od początku Thiago Cionek, od 60. minuty Bartosz Salamon, a Arkadiusz Reca oglądał starcie z ławki rezerwowych.

Na stadionie San Siro Inter praktycznie pogrzebał swoje szanse włączenia się do walki o mistrzostwo Italii, a przyczynił się do tego Skorupski. W 61. minucie polski bramkarz obronił rzut karny wykonywany przez Lautaro Martineza i nie dał się zaskoczyć także przy dobitce Roberto Gagliardiniego. W pierwszej połowie nie miał jednak szans przy uderzeniu z kilku metrów reprezentanta Belgii Romelu Lukaku.

Drużyna z Bolonii zdobyła bramki w 74. i 80. minucie, a na listę strzelców wpisali się Gambijczycy Musa Juwara oraz Musa Barrow. Obie ekipy kończyły mecz w dziesiątkę, przy czym Inter nie wykorzystał 20 minut gry w przewadze liczebnej.

W tabeli Inter zachował trzecią lokatę, ale traci już 11 punktów do prowadzącego i broniącego tytułu Juventusu Turyn, który w sobotę, z Gianluigim Buffonem w bramce (rozegrał 648. mecz, bijąc rekord Serie A; Wojciech Szczęsny tym razem na ławce rezerwowych), pokonał w derbach drużynę Torino 4:1. Na drugim pozostało Lazio, które także w sobotę uległo Milanowi 0:3. Rzymianie tracą do lidera siedem punktów.

Do Interu zbliża się Atalanta. Wczoraj piłkarze z Bergamo wygrali na wyjeździe 1:0 z Cagliari (z Sebastianem Walukiewiczem w składzie), odnosząc piąte z rzędu zwycięstwo po przerwie spowodowanej koronawirusem. Do rywali z Mediolanu tracą tylko punkt.