Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ponad połowa kobiet prześladowana seksualnie w pracy

Ponad połowa kobiet prześladowana seksualnie w pracy
Niewybredne komentarze to także forma prześladowania... (Fot. Thinkstock)
Ponad połowa kobiet doświadczyła prześladowania na tle seksualnym w miejscu pracy - twierdzą brytyjskie związki zawodowe TUC. Większość ofiar nigdy tego nie zgłosiła.
Reklama

28% ankietowanych przez organizację bało się, że poinformowanie przełożonych o prześladowaniu wpłynie negatywnie na ich karierę – relacjonuje telewizja ITV, przytaczając przykład kobiety, która przez 10 lat pracowała na budowie.

"Musiałam znosić komentarze na temat mojego biustu, rozmiaru pośladków i tego typu rzeczy. To naprawdę nie było miłe. Nigdy tego nie zgłosiłam, bo by mnie wyśmiali. Myślę, że to by im dało tylko więcej argumentów do udowodnienia mi, że nie pasuję do środowiska budowlańców” - wspomina Steph Leese. Ostatecznie kobieta wybrała odejście z pracy.

Prawniczka Harini Iyengar twierdzi jednak, że to się zaczyna zmieniać. "Osoby zaczynają myśleć o tych doświadczeniach z przeszłości i zastanawiają się, czy powinny załatwić to formalnie lub nieformalnie wewnątrz firmy, czy też zgłosić sprawę do sądu” - informuje.

Audrey White była jedną z pierwszych kobiet, które przeciwstawiły się prześladowaniu w miejscu pracy, w latach 80. ubiegłego wieku. Sprawę wygrała, jednak jej zdaniem nic to nie zmieniło dla pań na niskopłatnych posadach.

"Jeśli jesteś zatrudniona na kontrakt zero godzin lub na czas określony, nie zgłosisz sprawy, bo wiesz, że twoja umowa nie zostanie odnowiona” - tłumaczy.

Więcej na temat postępowania w przypadku dyskryminacji ze względu na płeć i prześladowania w miejscu pracy można przeczytać w naszym Poradniku Polaka w UK.
 

 

  Komentarze


  • Mika
   10 lutego, 22:56

   tu nie chodzi ze ktos kogos wysmieje, ale co to da ?, komu zglosic? nie ma takiej instytucji bo ofiara staje sie pozniej przestepca

  • Lukasz
   11 lutego, 10:29

   Wiecej propagandy o tym jak to kobiety sa przesladowana i na codzien wrecz gwalcone w pracy. Ta histeria doszla do tego punktu ze nawet patrzenie na kobiete jest uwazana za gwalt. Dlatego kobiety powinny zostac z gory promowane na stanowiska dyrektorskie ( oraz zarabiac 3 razy tyle co mezczyzn ) zeby ustrzec sie przed molestowaniem.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.08.2018
  GBP 4.801 złEUR 4.300 złUSD 3.769 złCHF 3.784 zł

  Sport


  Reklama