Menu

Ponad pół miliona osób zgłosiło się do pomocy NHS

Ponad pół miliona osób zgłosiło się do pomocy NHS
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii chcą pomagać NHS w czasach kryzysu. (Fot. Getty Images)
Ponad pół miliona wolontariuszy zgłosiło się w ciągu nieco ponad doby do pomocy brytyjskiej publicznej służbie zdrowia NHS w walce z epidemią koronawirusa - poinformowano wczoraj wieczorem. To oznacza, że oczekiwana przez rząd liczba chętnych została przekroczona dwukrotnie.
Reklama

We wtorek wieczorem minister zdrowia Matt Hancock, informując o działaniach na rzecz wsparcia NHS, oznajmił, że poszukuje ona 250 tys. wolontariuszy.

Mają oni zajmować się m.in. dostarczaniem żywności i lekarstw do osób przebywających w izolacji, bądź w kwarantannie, dowożeniem pacjentów na umówione wizyty lekarskie czy dzwonieniem do przebywających w izolacji, by sprawdzać ich samopoczucie i złagodzić im poczucie osamotnienia. Ochotnicy muszą mieć ukończone 18 lat i być w dobrym stanie zdrowia.

Wczoraj przed południem poinformowano, że liczba chętnych, którzy się zapisali na specjalnej stronie internetowej, przekroczyła 250 tysięcy, czyli założony cel już został osiągnięty. Wieczorem ogłoszono natomiast, że zgłosiły się już 504 303 osoby.

"Chcę złożyć specjalne podziękowania wszystkim, którzy zgłosili się do pomocy NHS. Kiedy wczoraj wieczorem wystosowaliśmy apel, mieliśmy nadzieję, że w ciągu kilku dni zgłosi się 250 tys. wolontariuszy, ale mogę powiedzieć, że w ciągu zaledwie 24 godzin na apel odpowiedziało 405 tys. osób" - oświadczył wczoraj późnym popołudniem na konferencji prasowej premier Boris Johnson.

Kilka godzin po konferencji liczba wolonariuszy została uaktualniona do ponad 504 tys.

Kilka dni temu rząd zaapelował też do pracowników służby zdrowia, którzy przeszli na emeryturę w ciągu ostatnich trzech lat, aby powrócili do pracy i pomogli w walce z epidemią. Dotychczas odpowiedziało na to wezwanie ponad 11 tys. emerytowanych pracowników służby zdrowia, w tym ponad 2 600 lekarzy i ponad 6 100 pielęgniarek.

Czytaj więcej:

NHS czasowo przejmuje prywatne szpitale

Londyńczycy znów nie posłuchali premiera. Tłum w metrze o poranku

Najmłodsza brytyjska posłanka wraca do pracy w ośrodku opieki dla seniorów

Reprezentantka Szkocji w curlingu wróciła do pracy jako pielęgniarka

Książę Karol ma koronawirusa

Brytyjski resort zdrowia: 3,5 miliona testów "w drodze do NHS"

400 tys. osób zgłosiło się, aby pomóc NHS

  Komentarze
  • Ciekawe
   26 marca, 12:33

   Znając życia los co 20 będzie zainfekowany i NHS nie raczy nawet ich wszystkich przepadać,nim zaczną pomagać innym.Bo warunek to dobry stan zdrowia,więc klasycznie wszystko na odpi....;/

  • Robert Wozniak
   26 marca, 21:58

   Jak tam polskie nostradamusy? Juz pierwszy sie odezwal, widze? Przepowiednia, co bedzie. A prawde jest taka, ze w PL nikt by d****y nie ruszyl. Brytyjczyk pomoze, kiedy trzeba, a od prostych robot ma Was, taka prawda.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama