Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ponad 70% studentów pielęgniarstwa rozważa emigrację

Ponad 70% studentów pielęgniarstwa rozważa emigrację
Rząd przyznał, że istnieje deficyt białego personelu. (Fot. Thinkstock)
Ponad 70% studentów ostatniego roku pielęgniarstwa planuje emigrację - ostrzegła Irish Nurses and Midwives Organisation (INMO). Połowę ankietowanych przez INMO już próbowały rekrutować zagraniczne agencje.
Reklama

71% respondentów przyznało, że po uzyskaniu dyplomu planuje emigrację, a 51% z nich już proponowały zatrudnienie zagraniczne agencje. Dla porównania, 18% stałe zatrudnienie zaoferowało HSE. 69% respondentów rozważa podjęcie pracy w sektorze prywatnym.

Wyniki badania 417 z 800 studentów czwartego roku INMO przedstawiło podczas dorocznej konferencji w Cork. Phil Ni Sheaghda, sekretarz generalna związku podkreśliła, iż są one kolejnym potwierdzeniem problemu z brakami kadrowymi w publicznej służbie zdrowia.

Jak poinformowała, do zatrzymania absolwentów w Irlandii niezbędne są podwyżki wynagrodzeń, zwiększenie zatrudnienia, poprawa warunków pracy, a także dostęp do darmowej dalszej edukacji.

"Bez konkurencyjnych płac, oferowanie stałego zatrudnienia w przeludnionych i cierpiących z powodu niedoborów personelu miejscach, nie powstrzyma się pielęgniarek i położnych przed emigracją. Rząd już przyznał, że istnieje deficyt białego personelu - teraz musi zrobić wszystko, by zatrzymać doświadczonych pracowników i przyciągnąć absolwentów" - zaznaczyła działaczka.

Z danych organizacji wynika, że podczas gdy jeszcze w 2007 roku zatrudnienie w ekwiwalentach pełnego czasu pracy (jednostka przeliczeniowa służąca do ustalania faktycznego zatrudnienia) w pielęgniarstwie i położnictwie wynosiło 39 tys., to obecnie spadło do 36,7 tys.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2018
  GBP 4.814 złEUR 4.311 złUSD 3.787 złCHF 3.813 zł

  Sport


  Reklama