Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pomimo ostatnich zawirowań Ryanair jest i tak piątą flotą powietrzną na świecie

Pomimo ostatnich zawirowań Ryanair jest i tak piątą flotą powietrzną na świecie
Ryanair wyprzedził Lufthansę pod względem liczby obsługiwanych pasażerów. (Fot. Getty Images)
Opóźnienia, odwołane loty, zmiany przepisów dotyczących bagażu podręcznego czy odprawy online - nie są w stanie zaszkodzić irlandzkim liniom lotniczym. Pomimo licznych zawirowań Ryanair jest piątym największym przewoźnikiem na świecie.
Reklama

"Wieści o mojej śmierci są dalece przesadzone” – informował słynny pisarz Mark Twain po tym, jak świat obiegła plotka o jego odejściu na wieki. Lotniczy eksperci przytaczają tę anegdotę , tłumacząc kondycję taniego przewoźnika z Irlandii.

"Tak, Ryanair wprowadził chaos, przez który ucierpiało 700 tys. podróżnych. To także prawda, że piloci są niezadowoleni, ale przewoźnik wciąż lata” – cytuje specjalistów dziennik "The Telegraph".

Wizerunek Ryanaira jest mocno nadwątlony, choć 90% pasażerów otrzymało rekompensatę po lawinie odwołanych lotów. Linie mają się jednak dobrze i znalazły się na piątym miejscu zestawienia największych przewoźników lotniczych.

Ryanair nie ma sobie równych w Europie. W 2016 roku przewiózł 112 mln podróżnych. Tuż za firmą z Irlandii jest niemiecka Lufthansa, która obsłużyła 110 mln pasażerów, dalej IAG (z BA, Aer Lingus i Iberią), która przetransportowała 101 mln osób, Air France-KLM 93 mln podróżnych i easyJet, który może pochwalić się 75 mln pasażerów..

Na świecie, irlandzkiego przewoźnika wyprzedzają jedynie linie Southwest Airlines (151,8 mln pasażerów), American  (144,2 mln podróżnych), Delta (143, 3 mln podróżnych) i China Southern (114,5 mln podróżnych).

W połowie września Ryanair informował, że do końca października dziennie odwoływanych będzie 40-50 połączeń. Kłopotów przewoźnika nie udało się jednak rozwiązać i przekazał on, że pomiędzy listopadem a marcem przyszłego roku zawieszonych będzie 18 tys. połączeń.

 

  Komentarze


  • Tomalski
   17 października 2017, 20:35

   Z tego wynika,że Ryanair jest potęgą !!! Piąte miejsce to jakby pierwsze,ponieważ pierwsze 4 linie działają w rejonach zamieszkałych łącznie przez prawie 2 mld ludzi !!! Ja już w tym roku odbyłem 27 podróży tam i z powrotem z tym przewoźnikiem- Azory, Kanary,Baleary,Grecja,Szwajcaria,Norwegia i oczywiście Polska.Jestem bardzo zadowolony z ich usług i cen.Szacując za te loty zapłaciłem jedynie ok.1600 GBP.Mają niskie ceny i dobre promocje.Do końca roku jeszcze lecę na city break do Budapesztu,do Polski i na Sylwestra na Faro...

  • XYZ
   17 października 2017, 23:34

   Do Tomalski , takie głupoty to możesz rodzinom mówić , chwalić to się możesz że jesteś kłamca ale nie pisz takich głopot gdzie nie byłeś .

  • Malwina78
   18 października 2017, 00:48

   Widzę,że niektórzy zazdroszczą albo siedzą non-stop na tyłku i nie wyjeżdżają nigdzie poza miejscem pracy i polskim sklepami...

  • THC
   18 października 2017, 07:53

   @Malwina78: bo nie maja za co dojechac na lotnisko hehehehe

  • Do Thc
   18 października 2017, 12:22

   Normalne glupek zawsze cos musi dodac na koncu...

  • THC
   18 października 2017, 13:28

   Seb ma audi, Seb nie czeka na samolot, Seb kocha swoje audi, Seb zabierze mariana do polski jak mu zaleje. I bedzie tzw pokazowka w PL. LOL :D

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.09.2018
  GBP 4.799 złEUR 4.294 złUSD 3.651 złCHF 3.777 zł

  Sport


  Reklama