Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polskie stoisko na International Charity Bazaar

Polskie stoisko na International Charity Bazaar
Polskie stoisko na ICB. Z przodu ambasador Ryszard Sarkowicz z żoną. (Fot. A. Kubas/Londynek.net)
Ponad 30 ambasad wzięło udział w tegorocznej edycji International Charity Bazaar, która odbyła się w minioną niedzielę. Nie zabrakło także polskiego stoiska, a żona ambasadora RP Ryszarda Sarkowicza zasiadła w komitecie rozdzielającym granty.
Reklama

Wydarzenie odbywa się w Irlandii co roku, a jego celem jest wspieranie organizacji dobroczynnych. Do niedzielnej edycji wnioski złożyło 110 organizacji. Komisja, składająca się z 4 żon ambasadorów, rozpatrywała każdy z nich indywidualnie.

“Przyjęłyśmy kryterium wspierania inicjatyw odpowiadających na największe irlandzkie problemy, czyli bezdomność, niepełnosprawność, samobójstwa, przemoc domową i chore dzieci. Starałyśmy się także rozdzielić fundusze między różne części Irlandii, nie tylko Dublin. Obrady były bardzo trudne, trwały 2 tygodnie, ale w końcu udało się dojść do porozumienia. Wybrane organizacje następnie odwiedziłyśmy, aby mieć pewność, że pieniądze zostaną rzeczywiście dobrze spożytkowane” - informuje Anna Sarkowicz.

ICB zaszczyciła obecnością irlandzka pierwsza dama Sabina Higgins (2. od prawej). (Fot. A.Kubas/Londynek.net)

W tym roku po raz pierwszy impreza odbywała się na dublińskim zamku.

“Nowe miejsce ma swoje wady i zalety. Na pewno jest bardziej dostępne, choć są problemy z parkowaniem. Jest mniej miejsca na ekspozycje, ale za to jesteśmy bliżej siebie, bardziej rodzinnie. Nasza placówka zawsze chętnie wspiera cenną inicjatywę ICB, ze względu na szczytny cel pomocy potrzebującym, a także łączenia różnych społeczności z całego świata” - podkreśla ambasador.

Na polskim stoisku prezentowane były rodzime potrawy i napoje, a także broszury informacyjne o naszym kraju.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama