Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polskie napisy w najstarszym brytyjskim kinie

Polskie napisy w najstarszym brytyjskim kinie
Dyrektor kina: "Mamy nadzieję, że nasza lokalna polska społeczność będzie się świetnie bawić!". (Fot. Getty Images)
W Stephen Joseph Theatre w Scarborough (hr. North Yorkshire), w którym mieści się prawdopodobnie najstarsze kino w Wielkiej Brytanii, film 'Stepping Out' z letniego repertuaru będzie można oglądać z polskimi napisami - informuje Yorkshire Coast Radio.
Reklama

Kino wykorzysta tę samą technologię, co standardowy tytuł dla osób niesłyszących lub niedosłyszących, tyle że tablica z napisami wyświetli skrypt przetłumaczony na język polski.

"W Scarborough żyje spora społeczność Polaków. Już od jakiegoś czasu pokazujemy polskie filmy i są one bardzo dobrze ocenianie, więc pomyśleliśmy, że nadszedł czas, aby pójść o krok dalej" - zaznacza dyrektor artystyczna Stephen Joseph Theatre, Lisa Cagnacci w rozmowie z Yorkshire Coast Radio.

"Do przetłumaczenia genialnego scenariusza Richarda Harrisa do filmu Stepping Out zatrudniliśmy wspaniałe dwujęzyczne wolontariuszki - Wandę Maciuszko i jej siostrzenicą, Wandę Ward. Naprawdę mamy nadzieję, że nasza lokalna polska społeczność będzie się świetnie bawić!" - dodaje Cagnacci.

"Stepping Out" w Stephen Joseph Theatre będzie wyświetlany do 3 sierpnia. W języku polskim po raz pierwszy będzie go można zobaczyć w piątek, 19 lipca, o godz.19:30.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.10.2019
  GBP 4.893 złEUR 4.310 złUSD 3.914 złCHF 3.919 zł

  Sport


  Reklama