Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polski konsul honorowy w Limerick: "Każdy człowiek coś wnosi do lokalnej społeczności"

Polski konsul honorowy w Limerick:
Fot. Limerick Life/screenshot
Każdy człowiek coś wnosi do lokalnej społeczności. Tak samo Polacy - choćby w Limerick widać, ile otworzyli udanych biznesów - stwierdził w rozmowie z 'Limerick Life' konsul honorowy Patrick O'Sullivan.
Reklama

“Przechodzeń może łatwo przegapić biuro honorowego konsulatu RP w Limerick. Prosty budynek, oznaczony polskim orłem – symbolem doskonale znanym Polakom, ale niekoniecznie przeciętnym mieszkańcom miasta. Jednak budynek ten jest bardzo ważny dla lokalnej polskiej społeczności, a w jego sercu jest Patrick O’Sullivan” - pisze portal.

O’Sullivan jest przede wszystkim biznesmenem. Swoją pierwszą firmę otworzył w wieku 21 lat. Chętnie poświęca się także wolontariatowi.

“Mocno wierzę w to, że każdy jest panem swojego losu. Uważam, że w dużym stopniu kierujemy tym, co przynosi życie. Ta wiara ma wpływ na każdy aspekt mojego życia” - wyznaje.

Dla Irlandczyka ważne jest zachowanie balansu między zarabianiem pieniędzy, a nadawaniem swojemu życiu głębszego sensu. Dlatego zdecydował się służyć polskiej społeczności.

“Przyznaje, że jego polski nie jest doskonały, ale udało mu się wygłosić w tym języku przemówienie, gdy otrzymał nagrodę od polskiego rządu” - relacjonuje portal.

Do codziennych zadań konsula honorowego należy pomoc w typowych sprawach: udzielanie informacji w sprawach paszportowych i wizowych, doradzanie przy zakładaniu firmy, organizacja imprez sportowych oraz współpraca z rządem we wszystkich obszarach, w których konsulat świadczy usługi Polakom.

Irlandczyk działa także w organizacjach pozarządowych. Do jego najciekawszych ról należy przewodniczenie Światowemu Stowarzyszeniu BBQ (WBA). W tym roku w Limerick polski konsulat wraz z urzędem hrabstwa zorganizowały światowe mistrzostwa w grillowaniu.

“Tu nie chodzi tylko o jedzenie, lecz szansę na kooperację w wieloma krajami. Łączymy ludzi przy żarze paleniska – tak jak od zarania dziejów ludzie gromadzili się wokół ognia” - tłumaczy.

O’Sullivan jest pasjonatem przełamywania barier kulturowych.

“Natura ludzka wszędzie jest podobna. Chcemy zwalczać dyskryminację i uprzedzenia. Może w skali pokoju na świecie robimy niewiele, ale jednak robimy. Spotykamy się w totalnej harmonii” - kontynuuje konsul.

Irlandczyk nie ukrywa, iż zdaje sobie sprawę, że wiele jest do zrobienia w zakresie przełamywania barier kulturowych, ale właśnie takie wydarzenia temu służą.

“W Limerick mieszkają najwspanialsi ludzie z całego świata. To duży zysk dla naszego miasta” - podsumowuje.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama