Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polski kierowca upił się na autostradzie i uciął sobie drzemkę

Polski kierowca upił się na autostradzie i uciął sobie drzemkę
46-letni Polak upił się butelką whiskey w trakcie jazdy. (Fot. Thinkstock)
Na rok więzienia w zawieszeniu został skazany polski kierowca, który był tak pijany, że zatrzymał się na autostradzie na drzemkę. Leon Lawresz zamierzał dojechać do Polski, by odwiedzić chorego ojca.
Reklama

Policję zawiadomili 27 października kierowcy zaniepokojeni pojazdem blokującym szybki pas ruchu drogi M20. Przybyli na miejsce mundurowi mieli trudności z dobudzeniem zamroczonego 46-latka. Wszystko stało się jasne, gdy za fotelem kierowcy vana zauważyli otwartą butelkę whiskey.

Gdy policjantom wreszcie udało się ocucić mężczyznę i wykonać test alkomatem, wykazał on 96 mikrogramów alkoholu w 100 ml wydychanego powietrza, podczas gdy dopuszczalny limit wynosi 35.

Lawresz zeznał w sądzie przez tłumacza, że jechał z miejscowości Crewkerne w Somerset do Polski, gdyż dowiedział się, że jego ojciec zachorował. Zapewnił, że nie ma problemów z alkoholem, a upił się po usłyszeniu złej wieści.

Sędzia skazał Polaka na rok więzienia w zawieszeniu na 18 miesięcy, 200 godzin prac społecznych, 2 lata zakazu prowadzenia pojazdów i grzywnę £190.

"To niezwykłe szczęście, że nie spowodowałeś poważnego wypadku. Twoją sytuację pogarsza fakt, że piłeś podczas jazdy i straciłeś przytomność na pasie szybkiego ruchu. Masz szczęście, że ludzie ci pomogli i zapobiegli wypadkowi, który mógł się zdarzyć" - podsumował sędzia.

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   24 listopada 2017, 15:47

   Stop debilom i trollom na londynku możecie prawdziwym Polakom jednie buty czyścić .Banda która swoje niepowodzenia życiowe musza odbijać w internecie poprzez obrażanie Polaków .Jakie musicie trolle mieć spieprzone życie wspolczuje żyć ciągłym jadem.

  • Wolny
   24 listopada 2017, 16:40

   Cale szczescie , ze ci "PRAWDZIWI POLACY" puki co CZYSZCZA BUTY Brytyjczykom ale tylko do marca 2019 . Potem mozecie czysci buty PREZESOWI :DD::D:D

  • MATOL
   24 listopada 2017, 18:01

   Wolny ja to matol jestem ale ty bijesz mnie na leb. Z ciebie to jest ARCYMATOL ziejacy jadem nienawisci

  • Baramba
   25 listopada 2017, 10:08

   Gypsy

  • Czytelnik anonimowy
   25 listopada 2017, 20:45

   Przepraszam. Poniosło mnie w poprzednim poście. Ja też często jeżdżę do pracy i w drodze wypijam butelkę cidera. Najlepiej z Asdy no dobry jest. Wtedy lepiej się jedzie. Pozdrawiam z AA

  • A wogole mozna podawac na
   26 listopada 2017, 17:01

   A wogole mozna podawac imiona i nazwiska w artykulach???

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama