Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polski ginekolog ukarany za "badanie z podłożem seksualnym"

Polski ginekolog ukarany za "badanie z podłożem seksualnym"
Sprawę skierował do sądu Medical Council, który po przeprowadzeniu kontroli stwierdził więcej nieprawidłowości w wykonywaniu zawodu przez lekarza. (Fot. Thinkstock)
Polski ginekolog, który dopuścił się czynów seksualnych podczas badania pacjentki, stracił pozwolenie na wykonywanie zawodu. Sprawa ciągnęła się prawie 4 lata.
Reklama

"Haniebna" wizyta odbyła się w grudniu 2014 roku, w jednej z polskich przychodni w Dublinie. 71-letni Stanisław Franciszek Zulichowski miał dokonać badania lekarskiego, lecz "zrobił wszystko oprócz tego".

"Pacjentka zgłosiła się do przychodni z powodu bólu jajników. To była jej pierwsza wizyta u tego lekarza. Zulichowski poprosił ją o rozebranie się do naga, po czym rozpoczął wewnętrzne badanie – najpierw palcami, a potem ultrasonografem. Jednocześnie lewą ręką zaczął dotykać piersi kobiety. Dwudziestokilkulatka uznała, że badanie trwa zbyt długo i zapytała, co robi, ale on nie odpowiedział. Poprosiła zatem, by przestał, a wówczas on zapytał, czy jest pewna. Kiedy po badaniu poprosiła o wyjaśnienie tego, co zaszło, lekarz stwierdził, że zaczęło mu się to podobać i dlatego kontynuował oraz zaznaczył, że jest mężczyzną, a nie tylko lekarzem. Wygłosił także uwagi na temat rozmiaru jej piersi" – relacjonował Independent.ie.

Sprawę skierował do sądu Medical Council, który po przeprowadzeniu kontroli stwierdził więcej nieprawidłowości w wykonywaniu zawodu przez lekarza. Choć oskarżony nie przyznawał się do zarzutów, sąd dał wiarę poszkodowanej, która "wypowiadała się w sposób klarowny i przekonujący".

W ubiegłym tygodniu zapadła decyzja o usunięciu Zulichowskiego z rejestru lekarzy mających prawo do wykonywania zawodu w Irlandii.

Jak poinformował portal Independent.ie, lekarz wrócił w tym czasie do Polski. Sędzia zapewnił, że odpowiednik Medical Council nad Wisłą zostanie poinformowany o wyroku. 

 

  Komentarze


  • Peters
   16 lipca 2018, 20:01

   Polska patologia. Mogl jeszcze film nagrac.

  • Moral
   17 lipca 2018, 00:47

   A jeśli nagrywal?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.02.2019
  GBP 4.979 złEUR 4.339 złUSD 3.824 złCHF 3.822 zł

  Sport


  Reklama