Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

PolskaEire Run: Ruszyła rejestracja do największej polonijnej imprezy

PolskaEire Run: Ruszyła rejestracja do największej polonijnej imprezy
Konsul Grzegorz Sala jest zapalonym biegaczem. (Fot. archiwum Ambasady RP w Dublinie)
Bieg PolskaEire Run, upamiętniający 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, zainauguruje 4. edycję polsko-irlandzkiego festiwalu na Zielonej Wyspie. Już teraz można zarejestrować się, aby wziąć udział w wydarzeniu.
Reklama

Na 5 maja został zaplanowany bieg, do którego Polaków i obcokrajowców zaprasza konsul RP, kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Dublinie Grzegorz Sala.

"Widzimy w Irlandii, że biegi są bardzo popularne, że dużo osób biega, choćby w samym Dublinie. Wśród biegaczy nie brakuje Polaków, co widać na organizowanych na Wyspie imprezach sportowych. Dlatego postanowiliśmy tego typu wydarzenie włączyć po raz pierwszy do programu festiwalu” - informuje konsul.

Bieg odbędzie się w sercu Dublina, w Phoenix Parku, na dystansach 10, 5 i 1 km (bieg dla dzieci). Wydarzenie planowane jest z dużym rozmachem.

"Wszyscy uczestnicy otrzymają unikatowy, pamiątkowy medal – nawiązujący do 100-lecia odzyskania niepodległości oraz bardzo bogaty pakiet startowy. Chcemy, by z biegu pozostało wiele pamiątek” - wskazał konsul.

PolskaEire Run jest unikatowym wydarzeniem w Irlandii ze względu na aspekt integracyjny.

"Zależy nam na tym, aby bieg dał uczestnikom radość, a jednocześnie przyczynił się do integracji Polonii, jak i Polaków z Irlandczykami i innymi nacjami. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do udziału. Będąc za granicą warto brać udział we wspólnych przedsięwzięciach. Dla dorosłych bieg jest okazją do uczczenia ważnej rocznicy, a dla dzieci do krzewienia postaw patriotycznych” - kontynuuje Grzegorz Sala.

Bieg na 10 i 5 km odbędzie się z profesjonalnym pomiarem czasu. Wyniki będą opublikowane na stronie www.myrunresults.com. Już teraz można na niej znaleźć szczegółowe informacje o imprezie. Przy wydarzeniu placówka współpracuje z Festiwalem PolskaÉire, Athletics Ireland, Polish Runners Club Ireland.

4. edycja PolskaEire Festival jest zaplanowana na 25 maja – 10 czerwca. W jego ramach odbędzie się w całej Irlandii około 80 imprez kulturalnych, sportowych i biznesowych. Ich celem jest wzmocnienie integracji polsko-irlandzkiej. Patronat nad wydarzeniem objął portal Londynek.net, a także RTÉ, TVP Polonia, HelloIrlandia. 

Mapa PolskaEire Run.

PolskaEire Run:

1. Dystans: 10 km, 5 km i 1 km (bieg dla dzieci)

2. Rejestracja: do 2 maja 2018 r.

3. Wpisowe: 15 euro (5 euro dla dzieci) - do uiszczenia podczas rejestracji

4. Start, Dublin, Phoenix Park: 5 maja 2018 r. (sobota):

 • godz. 9:30 – bieg dla dzieci 1 km
 • godz. 10:00 - bieg 5 km- bieg z profesjonalnym pomiarem czasu
 • godz.11:00 - bieg 10 km - bieg z profesjonalnym pomiarem czasu
 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama