Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polska zmiana w sztafecie z ogniem olimpijskim

Polska zmiana w sztafecie z ogniem olimpijskim
Zawodniczka MMA Joanna Jędrzejczyk przekazuje ogień podróżnikowi Markowi Kamińskiemu. (Fot. Facebook/PyeongChang 2018 - 2018)
Zawodniczka mieszanych sztuk walki Joanna Jędrzejczyk, założycielka i szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska, podróżnik Marek Kamiński czy aktorzy Artur Żmijewski i Ewa Błaszczyk pobiegli wczoraj ulicami Seongnam w sztafecie z ogniem olimpijskim.
Reklama

"Taka dumna i wyróżniona" - napisała na Twitterze Jędrzejczyk, a Kamiński przyznał: "Dziś miałem niezwykłą przyjemność reprezentować nasz kraj podczas biegu ze zniczem olimpijskim! To niesamowite wyróżnienie i cieszę się, że mogłem tam być z tak wspaniałymi ludźmi".

Żmijewski już po raz drugi niósł pochodnię z ogniem olimpijskim, gdyż brał udział w sztafecie już przed igrzyskami w Atenach w 2004. Oprócz wspomnianych, 200-metrowy dystans pokonali też m.in. fotografka Lidia Popiel, dziennikarz sportowy Michał Pol, nauczycielka Jolanta Okuniewska, blogger Artur Kurasiński.

Ogień olimpijski wzniecony został tradycyjnie w starożytnej Olimpii. Od 24 października przez osiem dni podróżował po Grecji, a następnie na pokładzie samolotu został przetransportowany do Korei Płd. W kraju zimowych igrzysk czeka go 100 dni wędrówki po tym kraju.

W sztafecie, której motto brzmi "Niech wszyscy błyszczą", weźmie udział 7500 osób, które pokonają łącznie 2018 km. Pochodnia odwiedzi dziewięć prowincji i osiem głównych miast. Środkami transportu będą m.in. roboty, kolejki linowe, lokomotywy parowe i kolejka tyrolska.

Igrzyska w Pjongczangu rozpoczną się 9, a zakończą 25 lutego.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.07.2018
  GBP 4.838 złEUR 4.327 złUSD 3.717 złCHF 3.720 zł

  Sport


  Reklama