Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polska w Trybunale Sprawiedliwości za odmowę przyjęcia uchodźców

Polska w Trybunale Sprawiedliwości za odmowę przyjęcia uchodźców
Polsce zarzuca się brak solidarności z innymi krajami UE w obliczy kryzysu imigracyjnego. (Fot. Getty Images)
Komisja Europejska skierowała do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawę przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom w związku z niewykonaniem przez te kraje decyzji o relokacji uchodźców.
Reklama

"Komisja wszczęła przeciwko Republice Czeskiej, Węgrom i Polsce postępowania w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego. Odpowiedzi udzielone przez te trzy państwa członkowskie nie zostały uznane za zadowalające i Komisja postanowiła przejść do następnego etapu postępowania" - przekazała w komunikacie KE.

Postanowienie o relokacji do 120 tys. uchodźców zostało przyjęte we wrześniu 2015 roku przez Radę UE, w której uczestniczyli unijni ministrowie spraw wewnętrznych. W przypadku tej decyzji zastosowano głosowanie większością głosów.

Przeciwko kwotowemu rozmieszczeniu uchodźców były Czechy, Słowacja, Rumunia oraz Węgry. Polska odmówiła, podobnie jak Węgry, przyjmowania w ramach tej decyzji uchodźców. Czechy przyjęły bardzo niewielką liczbę.

KE przedstawiła wczoraj plan działania, by do czerwca 2018 roku wypracowane zostało porozumienia w sprawie sposobu prowadzenia zrównoważonej polityki migracyjnej w UE. Zakłada on porozumienie państw członkowskich m.in. w kwestii automatycznego rozdzielania uchodźców w sytuacji poważnego kryzysu.

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   7 grudnia 2017, 16:06

   brawo UE karać wywalić sankcje vizy dla Polaków . UE najlepsza!!!

  • CIOCIA klocia
   7 grudnia 2017, 19:04

   Ale czy Unia uzgadniala wczesniej z tymi krajami na samym poczatku zeby OTWORZYC GRANRICE dla tych panstw z ktorych Niby uchodzcy pochodza.Czy te kraje i polska na PISMIE zobligowaly sie do przyjecia tych ludzi i utrzymywania ich.Prosze przedstawic czarno na bialym kto sie zgodzil na cos takiego.Jak Niemiaszki nie moga zahamowac tej lawiny teraz szukaja KOZLOW OFIARNYCH.Zart.Pani Merkel do wlasnego domu ich zaprosi.

  • Czytelnik anonimowy
   7 grudnia 2017, 19:59

   Ciekawe, czy panstwa Unii najada na blok wschodni za proby uchronienia naszych krajow przed chaosem, gwaltami, dzieciorobstwem, nierobstwem, brudem, zbrodnia, ismalizacja i terroryzmem. I ciekawe komu tak bardzo zalezy, aby doprowadzic Europe na skraj upadku.

  • Ko.mar
   8 grudnia 2017, 01:08

   Co wy z tego kumacie? chodzi o solidarnosc... Ci zarobkowi imigranci nie chcą do Polski Węgier Czech Rumuni.... po co? Ci naprawde potrzebujacy przyjma ta oferte.. ale sama zgoda na relokacje zmniejszyla by migracje o polowe.. dwa razy by sie zastanowili... a wy odmawiacie nawet takiej formy współpracy.. pusccue fame... zapraszamy uchodzcow na podlasie lub mazury i krance wschodnie... damy im mozliwosc ciezkiej pracy i zycia z niej i cieszenia sie plonami ziemi... ciekawe ile sie zgodzi przyjechac..

  • Twardy
   8 grudnia 2017, 06:35

   W demokratycznym Panstwie
   Przeprowadza sie sie referendum w tak waznej sprawie!
   Poza tym sa jescze inne kraje na tym swiecie ktore moga przyjac tych mlodych ludzi.

  • Mirek London
   8 grudnia 2017, 07:59

   Mieszkam w Londynie ponad 10 lat i powiem jedno: Bardzo dobrze, ze Polska ie chce przyjmowac emigrantow !
   Obserwuje ten tygiel narodowosciowy na codzien w Londynie, brud w domach, brud na osiedlach, brud w sklepach....po prostu jeden wielki syf !
   Kto mieszka w Londynie ten wie o czym pisze i zycze Polsce aby bronila sie przed tym wszelkimi silami !

  • THC
   8 grudnia 2017, 08:00

   Polska jest czlonkiem EU, wiec jest zobowiazana przyjac uchodzcow. Polacy sa jak pies ogrodnika. W UK uwazaja, ze im sie nalezy wszystko tutaj, ale po referendum wielki foch ze ich nie chca. Sankcje dla polski jak najwieksze za to. A tym co nie maja paszportu w UK i innych krajach EU dac torbe w krate, niech sie pakuja i wracaja. Polska nie chce sie wywiazac, wiec EU i UK tez powinny sie wypiac na polske.

  • Drakus
   8 grudnia 2017, 09:45

   Imigranci nie chcieli by do polski, ale by jechali bo to zawsze Unia. mielibyśmy wtedy cały ten bajzel u siebie. Mamy prawo tego nie chcieć. My przyjęliśmy już dużo uchodzców z Ukrainy. Każdy ma swoich uchodzców i niech tak puki co, pozostanie. Dlaczego to mamy przyjąć akurat tych, którzy sami nie chcą być u nas.Oni już mieszkają w Unii i jakoś nie proszą o azyl w PL. Skoro Unia ich przyjmuje to niech mieszkają tam gdzie chcą. Na siłę przyjmować ich nie możemy.

  • Maniutek
   11 grudnia 2017, 23:59

   Ta cała unia i ten cały trybunał mogą sobie ... . Co ustalą to ustalą , rząd za bardzo nie zwróci na to uwagi , a w Polsce i tak nie bedzie meczetów ! Za to będą we francji , dużo nowych będzie w niemczech , a uk ? W uk już jest dużo ! ha ha ha !

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.07.2018
  GBP 4.890 złEUR 4.330 złUSD 3.724 złCHF 3.712 zł

  Sport


  Reklama