Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polska policja: Od Wielkiego Piątku zginęło 17 osób

Polska policja: Od Wielkiego Piątku zginęło 17 osób
Na drogach w Polsce trwa obecnie akcja "Wielkanoc". (Fot. Thinkstock)
Od Wielkiego Piątku do niedzieli wielkanocnej na polskich drogach doszło do 180 wypadków, w których zginęło 17 osób, a 232 zostały ranne - poinformowała dziś policja. Jak dodano, w tym czasie zatrzymano 651 nietrzeźwych kierowców.
Reklama

Polska policja opublikowała na swojej stronie internetowej statystyki dotyczące wypadków, do których doszło w ostatnich dniach.

W Wielki Piątek na drogach zginęły cztery osoby, a 83 zostały ranne; doszło do 73 wypadków. W Wielką Sobotę było 58 wypadków - siedem osób zginęło, a 83 zostały ranne. Z kolei w niedzielę wielkanocną w 49 wypadkach zginęło sześć osób, a 66 zostało rannych.

Od piątku do wczoraj policja zatrzymała 651 nietrzeźwych kierowców.

Na polskich drogach do jutra potrwa akcja "Wielkanoc". Jak informowała Komenda Główna Policji, w ramach akcji na drogi w całym kraju wyjedzie - w zależności od dnia - od 4 do 5 tys. policjantów. Szczególna uwaga zwracana jest na przekraczanie prędkości; kontrole obejmują również stan techniczny pojazdów, przewóz pasażerów oraz trzeźwość.

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   2 kwietnia, 11:45

   Powinni dożywotnio zabierać prawo jazdy za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

  • UFO
   2 kwietnia, 14:32

   Czytelnik wreszcie napisał coś mądrego

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama