Albania-Poland game halted after players hit by bottles

Skandal w Tiranie. Na szczęście Polacy wygrali wojnę nerwów... (Fot. PressFocus/MB Media/Getty Images)
The World Cup qualifier between Albania and Poland was temporarily halted Tuesday when Polish players walked off the field after Albanian fans threw water bottles at them while celebrating a goal. The game resumed about 20 minutes later and Poland held on to win 1-0.

W 77. minucie bramkę dla Polski zdobył Karol Świderski. Po tym golu na boisko zaczęły lecieć z trybun różne przedmioty, m.in. plastikowe butelki. Francuski arbiter Clement Turpin, który już wcześniej zwracał uwagę obserwatorowi meczu na niewłaściwe zachowanie kibiców, zdecydował, że zawody zostaną przerwane.

Piłkarze obu drużyn zeszli do szatni. Po około 20 minutach, gdy sytuacja na trybunach w sektorach Albańczyków się uspokoiła, sędzia wznowił rywalizację. Wynik już się nie zmienił.

"Sędzia się zastanawiał czy przerwać mecz. Leciały pełne butelki. Było trochę niebezpiecznie, ale wróciliśmy do gry i dokończyliśmy to spotkanie" - przyznał później Robert Lewandowski.

Napastnik Bayernu Monachium ocenił, że sędzia miał "ciężką decyzję", a gdy okazało się, że trzeba dokończyć mecz, w polskiej drużynie było "trochę minimalizmu". "Strzeliliśmy bramkę, mecz mieliśmy pod kontrolą. Zadanie wykonane, trzy punkty zdobyte" - podkreślił.

Tuż po meczu też było niespokojnie. Gdy Świderski udzielał wywiadu, posypały się w jego kierunku plastikowe butelki.

Później sytuacja już się uspokoiła. Jak poinformował w nocy team menedżer reprezentacji i rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski, piłkarze wrócili bezpiecznie do hotelu.

W dzisiejsze  przedpołudnie kadra Paulo Sousy wyleci z Tirany do Warszawy, ale większość zawodników wróci bezpośrednio ze stolicy Albanii do swoich klubów.