Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Polska Noc" w NBA zgromadziła ok. 1 500 Polaków

"Polska Noc" w NBA zgromadziła ok. 1 500 Polaków
"Polska Noc" w NBA przyciągnęła wielu Polaków. (Fot. Facebook/Niepodległa)
'Polska Noc' w NBA odbywająca się z inicjatywy koszykarza Marcina Gortata zgromadziła ok. 1500 Polaków - poinformowało Biuro Programu 'Niepodległa'. Gortat jest wspaniałym ambasadorem Polski i polskiej kultury poza granicami kraju - podkreślił dyrektor Biura 'Niepodległa' Jan Kowalski.
Reklama

Polską kulturę przybliżano Amerykanom już po raz ósmy, a po raz pierwszy w Los Angeles. "Polska Noc" w NBA odbyła się przy okazji spotkania Los Angeles Clippers z Orlando Magic, których drużyna Gortata pokonała 106:96.

Biuro Programu "Niepodległa" podkreśla, że Polish Heritage Night, poświęcona po raz drugi stuleciu odzyskania niepodległości, była "wyjątkowa dla tysięcy gości drużyny Los Angeles Clippers". Poinformowano, że Polacy w Los Angeles ustroili trybuny Staples Center biało-czerwonymi barwami.

"Marcin Gortat jest wspaniałym ambasadorem Polski i polskiej kultury poza granicami kraju. Jego sukces w NBA i jednocześnie silne przywiązanie do polskich korzeni powoduje, że dobrze mówi i troszczy się o promowanie Polski w Stanach Zjednoczonych" – stwierdził w Los Angeles Kowalski. 

"Polska Noc" w NBA odbywa się z inicjatywy Marcina Gortata.. (Fot. Facebook/Niepodległa)

"Mamy nadzieję uda nam się wspólnie zorganizować jeszcze kilka tak spektakularnych wydarzeń" – dodał. 

W trakcie meczu m.in. uhonorowano polskich weteranów wojennych. Gortat zaprosił na wydarzenie przedstawicieli świata kultury i sportu, m.in. wokalistkę Edytę Górniak, aktorkę Agnieszkę Włodarczyk, lekkoatletę Konrada Bukowieckiego, boksera Andrzeja Fonfarę.

W przerwie spotkania na parkiecie zaprezentowały się cheerleaderki z Gdyni. Wielu kibiców na trybunach Staples Center oglądało mecz w biało-czerwonych szalikach. Konkursy dla publiczności i wyrzucane w trybuny gadżety miały polskie akcenty.

Partnerami wydarzenia byli Konsul Generalny w LA, "Niepodległa" i Polska Fundacja Narodowa. Organizatorem fundacja Marcina Gortata MG13. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama