Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polscy piłkarze ręczni rozpoczęli zgrupowanie w Arłamowie przed Rio

Polscy piłkarze ręczni rozpoczęli zgrupowanie w Arłamowie przed Rio
Polscy piłkarze ręczni przygotowują się na igrzyska w Rio. (Fot. Getty Images)
Polscy piłkarze ręczni rozpoczęli w Arłamowie zgrupowanie, które stanowi bezpośrednie przygotowanie do sierpniowych igrzysk. Biało-czerwoni zakończą je 20 lipca, gdy trener Tałant Dujszebajew poda nazwiska 14 zawodników, którzy pojadą do Rio de Janeiro.
Reklama

Obecnie w Arłamowie szkoleniowiec ma do dyspozycji 22 zawodników. "Nie ma co ukrywać, każdy marzy o tym, aby pojechać do Rio" - podkreślił cytowany na stronie polskiej federacji Michał Jurecki.

Jego brat Bartosz przyznał, że każdy ze szczypiornistów daje z siebie wszystko, zarówno podczas meczów, jak i treningów. "Każdy ma szansę na wyjazd do Brazylii, każdy walczy o swoje marzenia. Jest to bardzo zacięta, ale uczciwa walka" - zapewnił.

Polacy w dniach 10-13 lipca będą mieli wolne. Dzień po ogłoszeniu składu reprezentacja wyleci do Dauhy na dwa mecze towarzyskie z wicemistrzami świata Katarczykami. Po powrocie udadzą się do Kielc, gdzie 28 lipca czeka ich sparing z ukraińskim zespołem Motor Zaporoże. Kolejnego dnia drużyna narodowa złoży ślubowanie olimpijskie w siedzibie PKOl. 30 lipca z kolei odbędzie się drugi sparing z Motorem, tym razem w Legionowie.

Ostatniego dnia lipca biało-czerwoni wylecą do Brazylii. Na miejscu mają już zaplanowany 3 sierpnia mecz testowy z Tunezyjczykami. Rywalizację w turnieju olimpijskim rozpoczną cztery dni później spotkaniem z gospodarzami imprezy. 

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama