Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polscy kolarze torowi pojadą w Manchesterze

Polscy kolarze torowi pojadą w Manchesterze
Julita Jagodzińska wystartuje dzisiaj w Manchesterze w UK. (Fot. Facebook/Klub Kolarski Tarnovia)
Polscy kolarze torowi od dzisiaj będą startować w zawodach Pucharu Świata w Manchesterze. Zawirowania wokół PZKol nie miały wpływu na ich plany i w dwóch grupach przylecieli do Anglii. W środę wieczorem i w czwartek trenowali na tamtejszym welodromie.
Reklama

W Manchesterze wystąpi 17-osobowa grupa, skromniejsza niż w miniony weekend w Pruszkowie. Z zawodników, którzy ścigali się na podwarszawskim torze w pierwszej rundzie PŚ zabraknie Katarzyny Pawłowskiej, Justyny Kaczkowskiej, Darii Pikulik, Macieja Bieleckiego i Alana Banaszka.

Torowcy wyjechali do Anglii w momencie, gdy w Polskim Związku Kolarskim doszło do dużych zmian. Ze współpracy z PZKol wycofał się główny sponsor, firma CCC, a ze swoich funkcji zrezygnowali wiceprezesi PZKol Piotr Kosmala i Adam Wadecki. Wielu członków zarządu domaga się dymisji prezesa PZKol Dariusza Banaszka. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku może zostać zwołany Nadzwyczajny Zjazd, który miałby wyłonić nowe władze federacji.

"Rzeczywiście, w PZKol dużo się dzieje. Na odprawie z zawodnikami porównałem naszą wyprawę do przebicia się okrętu podwodnego ORP +Orzeł+ przez blokadę niemiecką podczas II wojny światowej. Stoimy przed wielkim wyzwaniem. Musimy się spiąć i zaprezentować jak najlepiej. Poprosiłem zawodników o maksymalną koncentrację, bo i media uważniej będą się przyglądać naszemu startowi" - stwierdził szef ekipy Jacek Kasprzak.

W niektórych konkurencjach Polacy wystartują w innym składzie niż w Pruszkowie. "W sprincie drużynowym na ostatniej zmianie pojedzie Mateusz Lipa, a nie Patryk Rajkowski, który wszystkie siły rzuci na keirin. Z kolei w drużynie pań na 4 km będziemy musieli się posiłkować jedną ze sprinterek" - dodał Kasprzak.

Dzisiaj odbędzie się pięć finałów: sprinty drużynowe kobiet i mężczyzn, scratch kobiet i mężczyzn oraz omnium kobiet.

Zawody w Manchesterze będą drugą rundą Pucharu Świata. Kolejne zostaną przeprowadzone w kanadyjskim Milton (2-3 grudnia), w chilijskim Santiago (9-10 grudnia) oraz w Mińsku na Białorusi (19-21 stycznia).

Skład reprezentacji Polski na PŚ w Manchesterze:

mężczyźni
konkurencje sprinterskie: Damian Zieliński (GK Piast Szczecin), Mateusz Lipa, Mateusz Rudyk, Rafał Sarnecki (wszyscy ALKS Stal Grudziądz), Patryk Rajkowski (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik);

konkurencje średniodystansowe: Szymon Krawczyk (Voster Uniwheels Team), Wojciech Pszczolarski (SKC Prostejov), Bartosz Rudyk (ALKS Stal Grudziądz), Szymon Sajnok (Attaque Team Gusto), Daniel Staniszewski (KS Pogoń Mostostal Puławy), Adrian Tekliński (SKC Prostejov);

kobiety
konkurencje sprinterskie: Julita Jagodzińska (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne), Marlena Karwacka (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), Urszula Łoś (ALKS Stal Grudziądz);

konkurencje średniodystansowe: Monika Graczewska, Nikol Płosaj (obie UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik), Wiktoria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska).

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama