Menu

Połowa mieszkańców UK widzi się z rodziną lub znajomymi tylko raz w miesiącu

Połowa mieszkańców UK widzi się z rodziną lub znajomymi tylko raz w miesiącu
Brytyjczycy niechętnie spotykają się ze znajomymi? (Fot. Getty Images)
Połowa mieszkańców Wielkiej Brytanii nie czuje się związana z innymi ludźmi i cierpi na zaburzenia w interakcjach międzyludzkich - wynika z ostatniego badania Living Well Index przeprowadzonego przez Sainsbury's.
Reklama

Spośród 8 000 osób ankietowanych w Wielkiej Brytanii, średnia "ogólna ocena samopoczucia" wynosiła 60,4 na 100 osób. Uczestników badania pytano o różne aspekty życia, od satysfakcji seksualnej, po jakość snu czy finanse. 

Jak zwrócono uwagę, największym zaskoczeniem były tendencje mieszkańców Zjednoczonego Królestwa do spotykania się z innymi w celach towarzyskich. Prawie 1 na 10 osób (9,1%) twierdzi, że nigdy nie spotkało się z przyjaciółmi, krewnymi lub współpracownikami w celach socjalizowania się, a 21,4% robi to mniej niż raz w miesiącu. 

Więzi rodzinne na Wyspach są niewielkie - ujawniono. (Fot. Getty Images)

Wskaźnik "ogólnej oceny samopoczucia" jest o 0,38 punktów niższy niż w ubiegłym roku. Według twórców badania, tego rodzaju spadek mniej więcej odpowiada zmniejszeniu miesięcznej pensji o 260 funtów. 

Według ankiety, kolejne 17,5% "uspołeczniało się" tylko raz w miesiącu. 

"Sainsbury's Living Well Index wykazał, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy nastąpił spadek poczucia wspólnoty, którą naród odczuwa jako całość, co miało znaczący wpływ na naszą ocenę dobrego samopoczucia" - przekazał Simon Robert, dyrektor handlowy i operacyjny Sainsbury's.

  Komentarze
  • Badoo
   20 czerwca, 08:45

   Od nas wymagają integracji kiedy sami mają z tym problem

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 12.12.2019
  GBP 5.076 złEUR 4.285 złUSD 3.850 złCHF 3.918 zł

  Sport


  Reklama